Langbordet.dk

Forside Materialer Priser Design selv Galleri Salg Kontakt Links

Salg
Bordpladerne kan købes ved henvendelse til STELBO, se kontaktoplysninger i menuen.
Nogle af modellerne kan købes i web-shoppen: www.Bordland.dk (fortrinsvis ved køb af 1 stk)
Udstilling/showroom hos STELBO i Nordjylland (åben efter aftale)

Leveringstid
Nogle af modellerne lagerføres og kan leveres indenfor 1 uge.
Bordpladerne specialfremstilles og det tager 2 - 4 uger.
Kontakt Stelbo for nærmere information

Forsendelse
Prisen for fragt behandles særskilt.
Det er muligt at afhente varen hos STELBO (se menupunkt 'kontakt')

Betaling
Ved bestilling betales 100% forud.
Der kan betales via bankoverførsel eller girokort.
Ordrebekræftelse fremsendes pr e-mail eller alm. post.
Ved betaling tilkendegiver køber at ordren er korrekt registreret hos STELBO.

Fortrydelsesret
Der er almindelig returret på lagerførte modeller
Bordplader der fremstilles efter ordre med det ønskede motiv i en bestemt størrelse er der som udgangspunkt ingen returret på.
STELBO vil derfor tage stilling til evt. ønske om fortrydelse i hver enkelt sag.
Der er, i henhold til dansk lovgivning, ingen fortrydelsesret ved køb af specialfremstillede produkter.

Reklamation
STELBO yder ifølge købeloven 2 års reklamationsret fra fakturadato på fabrikations- og materialefejl (mangler). Reklamationsretten dækker ikke fejl, skader eller slitage, direkte eller indirekte opstået som følge af forkert betjening, ringe vedligeholdelse, vold eller uautoriserede indgreb.
Fakturaen skal fremvises til STELBO i forbindelse med anvendelse af reklamationen. Eventuel reklamation over mangler på leverede produkter skal efter Køber har eller burde have opdaget manglen ske til STELBO inden rimelig tid. Ellers mister Køber sin ret til at påberåbe sig manglen. Kontroller altid varen for fejl og mangler ved ankomst.