19. apr
KL. 19:00
Christian Fuhlendorff – ÆRLIG TALT
Comedy
21. apr
KL. 13:00
TEATERBILLETDAG
Alle, Teater, TEMA - teater i Baltoppen
23. apr
KL. 19:30
Ryan Young Duo (SCO)
Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
24. apr
KL. 19:30
Folkedansebal med Mads Hansens Kapel
Dans, Musik, Ny-folk
26. apr
KL. 19:00
BOAG i LILLE SAL – uofficiel indvielse
Musik
28. apr
KL. 15:00
Forårskoncert med Sweet & Swing & solist Signe Juhl Jensen
Musik
2. maj
KL. 19:59
Brittany Meets The North – Plantec (FR) feat. Luna Ersahin, Helene Tungelund & Mia Guldhammer + Bilal Irshed, Päivi Hirvonen (FI) & Torgeir Vassvik (NO)
Musik, Ny-folk
2. maj
KL. 20:00
Brittany Meets The North – Plantec (FR) feat. Luna Ersahin, Helene Tungelund & Mia Guldhammer
Musik, Ny-folk
3. maj
KL. 20:00
Brittany Meets The North – Plantec (FR) feat. Bilal Irshed, Päivi Hirvonen (FI) & Torgeir Vassvik (NO)
Musik, Ny-folk
4. maj
KL. 10:00
Unge Synger Klassisk 2024
Ballerup Musik- og Kulturskole - Musik
5. maj
KL. 15:00
Forårskoncert med Baldur – gæstesolist Sandra Elsfort
Musik
8. maj
KL. 19:00
Forlæng dit liv med faste og snyd din alder – debat med lægen Morten Scheibye-Knudsen
Den Kloge Krop, Ballerup - Debat, Foredrag
14. maj
KL. 19:30
John Doyle & Mick McAuley (IE)
Musik, Skotsk & Irsk Musikscene
15. maj
KL. 19:30
Forpremiere på KrebsFalch “kalder sommeren tilbage”
Musik
16. maj
KL. 19:00
’Slutty Mary’ med Linda P
Comedy
17. maj
KL. 19:30
Tennis – DON GNU
Don*Gnu - Dans, Performance
21. maj
KL. 18:00
Dit magiske IMMUNsystem – et liv i sund balance – Bente Klarlund Pedersen
Tikko - Foredrag
22. maj
KL. 19:00
“Hærdet” med René Dahl Andersen
Tikko - Foredrag
16. jun
KL. 15:00
Dans på Toppen – BAMUKs Store Danseshow
Ballerup Musik- og Kulturskole - Dans
27. aug
KL. 19:30
Ten Thousand Hours – Gravity & Other Myths (AUS)
Nycirkus
28. aug
KL. 19:30
Ten Thousand Hours – Gravity & Other Myths (AUS)
Nycirkus
29. aug
KL. 19:30
Ten Thousand Hours – Gravity & Other Myths (AUS)
Nycirkus
31. aug
KL. 20:00
80′ FEST – HVIDE LØGNE & TIME OUT
Baghuset LIVE - Musik
3. sep
KL. 19:30
The Desk – Kauri Honkakoski Compani (FI)
Dans
4. sep
KL. 19:00
Jagerpiloten bag visiret – Foredrag med Søren Sørensen
Tikko - Foredrag
5. sep
KL. 19:00
’Slutty Mary’ med Linda P – EKSTRA
Comedy
6. sep
KL. 18:30
Ruben Søltoft – Hvorfor er der ikke nogen, der har sagt noget?
Ruben Søltoft - Comedy
13. sep
KL. 19:30
Kathrine Windfeld Big Band
Musik
24. okt
KL. 19:30
Musikalsk fortælling om Kim Larsen
Foredrag, Musik
25. okt
KL. 19:00
JACOB TAARNHØJ – STANDARD
Jacob Taarnhøj - Alle, Comedy
28. okt
KL. 19:00
Gidsel i 398 dage – foredrag med Daniel Rye
MOD TIL - Foredrag
3. nov
KL. 15:00
Going Nowhere – Out of Balance
Nycirkus
5. nov
KL. 19:30
Meanwhile – Nuua (FIN)
Nycirkus
6. nov
KL. 13:00
Meanwhile – Nuua (FIN)
Nycirkus
21. nov
KL. 19:30
Nana Rashid
Musik
29. jan
KL. 19:30
Materia – Andrea Salustri (IT/DE)
Nycirkus
30. jan
KL. 19:30
Materia – Andrea Salustri (IT/DE)
Nycirkus
31. jan
KL. 19:00
Jakob Thrane – SART
Comedy
3. feb
KL. 19:30
Det Sidste Måltid – GLiMT AMAGER
Nycirkus
20. feb
KL. 19:00
Andreas Bo – HÅR(D)
Comedy
26. feb
KL. 19:30
The Mirror – Gravity & Other Myths (AUS)
Nycirkus
4. mar
KL. 19:00
Livet som korrespondent i Mellemøsten – Foredrag med Steffen Jensen fra TV2
MOD TIL - Foredrag
8. mar
KL. 18:00
Heino Hansen’s Første Afskedsshow
Heino Hansen - Comedy
10. mar
KL. 19:30
Benched – Uppercut Danseteater
Dans
11. mar
KL. 13:00
Benched – Uppercut Danseteater
Dans
9. apr
KL. 19:30
Hidden – Motionhouse (UK)
Dans, Nycirkus
10. apr
KL. 19:30
Hidden – Motionhouse (UK)
Dans, Nycirkus
11. apr
KL. 13:00
Hidden – Motionhouse (UK)
Dans, Nycirkus
11. apr
KL. 19:30
Hidden – Motionhouse (UK)
Dans, Nycirkus
12. apr
KL. 15:00
Hidden – Motionhouse (UK)
Dans, Nycirkus
24. apr
KL. 19:00
Foredrag med Preben Elkjær – Mit liv som Elkjær
MOD TIL - Foredrag
27. apr
KL. 15:00
Flamenco de Sevilla
Dans, Musik, Ny-folk
30. apr
KL. 19:00
Bad boy med Mick Øgendahl
Comedy