Google.es Gå til hjemmesiden

Google er rangeret 562 i Danmark. 'Google.'

562Rang i Danmark

41Verdensrang

Månedlig antal sider set1.554.131.880
Månedlige besøg 60.744.162
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 190,72 Million *
Eksterne links291.608
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
1Spanien
11Peru
12Ecuador
14Colombia
16Mexico

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande7,60%3,40%
Spanien 178,50%89,80%
Peru 111,60%0,90%
Ecuador 120,60%0,30%
Colombia 142,20%0,70%
Mexico 163,90%2,20%
Argentina 182,00%1,10%
Chile 181,10%0,50%
Venezuela 182,00%1,00%
Frankrig 4590,50%0,20%

Argentina, Mexico, Colombia, Ecuador, Peru og Spanien er hvor de fleste besøgende kommer fra.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang41 -1
Daglig Antal Besøgende4.070.280 -2,65%
Rangering for daglige besøgende46 -3
Daglig Antal Kig25.124.198 -26,49%
Rangering for daglige sidevisninger358
Sidevisninger per bruger8,56 -24,51%
Indhold

www.Google.es

Emner: +tú, Imágenes, Gmail, Docs, og Shopping.

Kategori: 'Buscando en Internet/Motores de búsqueda' og 'España/Guías y directorios'

Websitet har omkring 4.450.680 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 8,56 sider hver.

Lignende domæner

Andre tæt navnebeslægtede websites er google.com.vn, google.cz, google.de, google.ee.

LinksServer
Server lokalisering
Google Inc.
California
USA
37.300275, -93.339844

Der er 4 DNS records, såsom ns2.google.com, ns1.google.com, og ns4.google.com. Den er hosted af Google Inc. California, ved brug af gws webserver. Dens IP-nummer er 74.125.227.63.

IP: 74.125.227.63

Web Server: gws

Kodning: utf-8

PING www. (74.125.225.223) 56(84) bytes of data.
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=1 ttl=52 30.9 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=2 ttl=52 30.9 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=3 ttl=52 31.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 30.995/31.328/31.995/0.493 ms
rtt min/avg/max/mdev = 30.995/31.328/31.995/0.493 ms

En ping til serveren er timet til 30.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1184 milliseconds.

Server setup
Date:--
Expires:--
Cache-Control:private, max-age=0
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
P3P:--
Server:gws
X-XSS-Protection:1; mode=block
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
Transfer-Encoding:chunked