Hotmail.com Gå til hjemmesiden

Hotmail er rangeret 8.808 i Danmark. 'Sign In.'

8.808Rang i Danmark

3.271Verdensrang

Månedlig antal sider set7.229.250
Månedlige besøg 4.210.651
Værdi per besøgendekr 0,83
Estimeret værdikr 13,22 Million *
Eksterne links236.118
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
486Sudan
557Ecuador
762Colombia
774Chile
801Peru

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande13,10%13,10%
Sudan 4860,70%0,80%
Ecuador 5570,50%0,50%
Colombia 7621,70%2,00%
Chile 7741,40%1,40%
Peru 8011,20%1,20%
Argentina 9362,30%2,30%
Mexico 1.0054,90%5,00%
Venezuela 1.0831,30%1,40%
De Forenede Arabiske Emirater 1.2220,80%0,70%
USA 1.32238,10%37,80%
Reino Unido 1.5425,70%5,60%
Kina 1.84117,50%17,20%
Saudi-Arabien 1.9821,10%1,00%
Thailand 2.4431,40%1,40%
Brasilien 2.9903,10%3,20%
Canada 4.0751,50%1,50%
Tyrkiet 6.4390,60%0,70%
Pakistan 6.4660,70%0,70%
Spanien 8.3550,90%0,90%
Frankrig 16.3650,70%0,70%
Indien 38.1420,80%0,80%

Den er mest populær i landene, Argentina, Peru, Chile, Colombia, Ecuador og Sudan.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang2.749143
Daglig Antal Besøgende151.726 -10,94%
Rangering for daglige besøgende1.740125
Daglig Antal Kig111.930 -10,39%
Rangering for daglige sidevisninger8.884360
Sidevisninger per bruger1,020%
Indhold

www.Hotmail.com

Kategori: 'كمبيوتر و إنترنت/خدمات البريد'

Alder: Domænet er 18 år og 1 måneder gammelt.

De estimerede 165.906 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 1,02 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er hotmail.co, hotmail.com, hotmain.net, hotmf.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Ms Hotmail
Washington
Redmond
USA
47.6742, -122.1206

ns4.msft.net, ns1.msft.net, og ns3.msft.net er en del af dens 5 Nameservers. Den er hosted af Ms Hotmail (Washington, Redmond,) ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Dens IP-nummer er 64.4.56.215.

IP: 64.4.56.215

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

PING dispatch.kahuna.glbdns.microsoft.com (65.55.237.103) 56(84) bytes of data.
64 bytes from origin.bl156w.blu156.mail.live.com (65.55.237.103): icmp_seq=1 ttl=243 32.3 ms
64 bytes from origin.bl156w.blu156.mail.live.com (65.55.237.103): icmp_seq=2 ttl=243 31.6 ms
64 bytes from origin.bl156w.blu156.mail.live.com (65.55.237.103): icmp_seq=3 ttl=243 31.5 ms
--- dispatch.kahuna.glbdns.microsoft.com ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.593/31.872/32.398/0.372 ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.593/31.872/32.398/0.372 ms

Websitets indlæsningstid er 1821 milliseconds, mindre end 65% af andre målte websites. Desuden blev en ping til serveren målt til 32.3 ms.

Server setup
Cache-Control:max-age=0
Content-Length:10853
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.5
P3P:--
X-XSS-Protection:0
X-Content-Type-Options:nosniff
Set-Cookie:--
X-Frame-Options:deny
PPServer:PPV:30 H:BAYIDSLGN1E50 V:0
Date:--
Connection:close