Myip.dk Gå til hjemmesiden

Myip er rangeret 1.141 i Danmark. 'myip.dk.'

1.141Rang i Danmark

160.596Verdensrang

Månedlig antal sider set430.221
Månedlige besøg 148.710
Værdi per besøgendekr 0,11
Estimeret værdikr 470.051,05 *
Eksterne links668
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
1.141Danmark
5.384Rumænien
29.842Vietnam
66.814Tyrkiet
114.536Frankrig

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande19,50%18,80%
Danmark 1.14148,00%49,70%
Rumænien 5.38416,50%16,00%
Vietnam 29.8422,20%2,20%
Tyrkiet 66.8142,20%2,20%
Frankrig 114.5363,70%3,60%
Tyskland 203.0173,00%2,90%
Indien 217.7064,80%4,70%

Tyskland, Frankrig, Tyrkiet, Vietnam, Rumænien og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Gentofte1416.90%6.70%1.00
Copenhagen21486.30%6.10%1.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang134.955 -6.764
Daglig Antal Besøgende3.552 -1,30%
Rangering for daglige besøgende93.303 -3.928
Daglig Antal Kig2.551 -0,89%
Rangering for daglige sidevisninger330.646 -20.480
Sidevisninger per bruger1,010%
Indhold

www.Myip.dk

Websitet har omkring 3.884 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 1,01 sider hver.

Lignende domæner

Lignende websites er myinvoice.dk, myioclub.dk, myiowaagent.com, myip.com.

LinksServer
Server lokalisering
Cloudflare Inc.
California
USA
37.300275, -93.339844

kara.ns.cloudflare.com, og duke.ns.cloudflare.com er dens DNS Nameservers. Den er hosted af Cloudflare Inc. California, ved brug af cloudflare-nginx webserver. Kodningssproget er ASP.NET

IP: 108.162.192.90

Drevet af: ASP.NET

Web Server: cloudflare-nginx

Kodning: utf-8

PING www. (108.162.192.190) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 108.162.192.190: icmp_seq=1 ttl=57 10.9 ms
64 bytes from 108.162.192.190: icmp_seq=2 ttl=57 10.9 ms
64 bytes from 108.162.192.190: icmp_seq=3 ttl=57 11.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 10.998/11.332/11.999/0.471 ms
rtt min/avg/max/mdev = 10.998/11.332/11.999/0.471 ms

En ping til serveren er timet til 10.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 964 milliseconds.

Server setup
Server:cloudflare-nginx
Date:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Transfer-Encoding:chunked
Connection:keep-alive
Cache-Control:private
X-AspNetMvc-Version:4.0
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-Powered-By:ASP.NET
Set-Cookie:--