Y8.com Gå til hjemmesiden >>

Y8 er rangeret 192 i Danmark. 'Y8.com: Play Free Games Online! Mini Flash Games, Shockwave 3d games, Android games and more - Y8.'

192Rang i Danmark

443Verdensrang

Månedlig antal sider set82.309.500
Månedlige besøg 8.640.633
Værdi per besøgendekr 0,15
Estimeret værdikr 27,13 Million *
Eksterne links8.555
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
31Marokko
39Filippinerne
64Algeriet
87Irak
101Egypten

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande17,80%22,40%
Marokko 312,70%4,20%
Filippinerne 394,10%10,90%
Algeriet 643,90%1,80%
Irak 870,70%0,30%
Egypten 1014,60%1,90%
Thailand 1053,50%5,10%
Ecuador 1260,60%0,20%
Colombia 1322,50%1,20%
Venezuela 1342,00%2,30%
Den Dominikanske Republik 1480,60%0,40%
Sydkorea 1546,70%4,10%
Chile 1801,50%0,80%
Argentina 1842,70%1,50%
Tunesien 1870,60%0,20%
Peru 1991,30%0,40%
Mexico 2175,60%2,50%
Malaysia 2211,20%3,50%
Vietnam 2431,30%1,00%
Rumænien 2580,90%2,50%
Brasilien 3197,20%2,30%
Indien 37710,10%8,90%
Indonesien 3951,60%2,20%
Polen 4692,00%2,40%
Pakistan 5790,90%1,10%
Japan 1.0264,90%1,70%
Tyrkiet 1.1500,80%0,50%
USA 1.2666,30%12,10%
Canada 1.3960,70%1,10%
Rusland 3.6660,80%0,60%

Den er mest populær i landene, Thailand, Egypten, Irak, Algeriet, Filippinerne og Marokko.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Copenhagen3850.10%0.20%6.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang372138
Daglig Antal Besøgende615.892 -39,93%
Rangering for daglige besøgende356149
Daglig Antal Kig1.521.406 -29,08%
Rangering for daglige sidevisninger562129
Sidevisninger per bruger3,43+18,3%
Indhold

www.Y8.com

Emner: Games, Anims, og Best Of All Games.

Kategori: 'Online/Collections'

Alder: Den gik online den 02-09-1997, hvilket gør den 16 år, 7 måneder gammel.

De estimerede 673.452 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,43 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er y8-spil.com, y8-y8.com, y8-y8.net, y8.com.

LinksServer
Server lokalisering
Reality Check Network Corp.
New York
Brooklyn
USA
40.6949, -73.9884

Den er hosted af Reality Check Network Corp (New York, Brooklyn,) ved brug af nginx/0 webserver. Der er 2 Nameservers, ns1.serverstack.com, og ns2.serverstack.com. Dens IP-nummer er 69.55.52.215.

IP: 69.55.52.215

Web Server: nginx/0

Kodning: utf-8

PING (69.55.52.43) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=1 ttl=55 32.5 ms
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=2 ttl=55 32.4 ms
64 bytes from 69.55.52.43: icmp_req=3 ttl=55 32.3 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.306/32.436/32.549/0.230 ms
rtt min/avg/max/mdev = 32.306/32.436/32.549/0.230 ms

Websitets indlæsningstid er 1929 milliseconds, mindre end 68% af andre målte websites. Desuden blev en ping til serveren målt til 32.5 ms.

Server setup
Server:nginx/0.8.55
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Vary:Accept-Encoding
Status:200 OK
X-UA-Compatible:IE=Edge,chrome=1
ETag:"cee7076aa7c6512a53a1979abda46ec4"
X-Request-Id:abd9ff914f3d73a4a5fc2e7877b3ae9c
X-Runtime:0.075876
X-Rack-Cache:miss
X-Server-ID:32213
Cache-Control:max-age=600
Content-Length:45684
Date:--
X-Varnish:1465699307 1465646459
Age:183
Via:1.1 varnish
Connection:keep-alive