Abnamro.nl Gå til hjemmesiden

Abnamro er rangeret 4.954 i Danmark. 'Particuliere klanten - ABN AMRO - de Bank Anno Nu.'

4.954Rang i Danmark

5.038Verdensrang

Månedlig antal sider set20.374.200
Månedlige besøg 2.315.250
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,27 Million *
Eksterne links6.149
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
37Nederlandene
1.493Belgien
5.792Schweiz
15.308Polen
26.317Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,00%2,90%
Nederlandene 3790,40%91,90%
Belgien 1.4932,30%1,90%
Schweiz 5.7920,50%0,40%
Polen 15.3080,60%0,50%
Tyskland 26.3171,00%0,90%
USA 50.1241,60%1,20%
Kina 76.6000,60%0,30%

Besøgende kommer fra landene, USA, Tyskland, Polen, Schweiz, Belgien og Nederlandene.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang4.2341.834
Daglig Antal Besøgende53.928 -46,16%
Rangering for daglige besøgende5.4822.605
Daglig Antal Kig341.191 -34,36%
Rangering for daglige sidevisninger2.816867
Sidevisninger per bruger8,80+22%
Indhold

www.Abnamro.nl

Emner: Naar De Inhoud, Jongerengroeirekening, Speel De Game, Jongeren, Studenten, og Young Professionals.

Kategori: 'Financieel/Banken'

Alder: Domænet er 18 år og 3 måneder gammelt.

I gennemsnit ses 8,80 sider af de estimerede 58.968 daglige besøgende.

Lignende domæner

Andre tæt navnebeslægtede websites er abmworld.dk, abn-botex.dk, abnamro.com, abnamro.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Abn Amro Services Co. Inc.
Illinois
Chicago
USA
41.9022, -87.6726

Abn Amro Services Co. Inc (Illinois, Chicago) er placeringen på IBM_HTTP_Server serveren. Dens 2 nameservers er phobos22.abnamro.nl, og phobos21.abnamro.nl. Dens IP-nummer er 167.202.214.30.

IP: 167.202.214.30

Web Server: IBM_HTTP_Server

Kodning: utf-8

Dens gennemsnitlige indlæsningstid er 1057 milliseconds, hvilket er hurtigere end 67% af websites globalt set.

Server setup
Date:--
Server:IBM_HTTP_Server
Last-Modified:--
Expires:--
Set-Cookie:--
Cache-Control:no-cache="set-cookie, set-cookie2"
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Language:en-US