Antikogauktion.dk

Antikogauktion er rangeret 7.915 i Danmark. 'Antik & Auktion - magasin om indretning med nyt og gammelt, klassisk og moderne kunst og design, stilarter og priser.'

7.915Rang i Danmark

8.132.693Verdensrang

Månedlig antal sider set3.891
Månedlige besøg 3.891
Værdi per besøgendekr 0,65
Estimeret værdikr 15.761
Eksterne links143
Antal sider--

Sidst opdateret: 26-04-2017 . Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.

Besøgende

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang6.834.196 -386.225
Daglig Antal Besøgende32+8%
Rangering for daglige besøgende5.763.496 -791.788
Daglig Antal Kig0 -16,33%
Rangering for daglige sidevisninger9.223.901326.439
Sidevisninger per bruger1,00 -22,48%
Indhold

www.Antikogauktion.dk

Emner: Abonnement, Forside, Antikviteter, Auktion, Kunst, og Design.

Kategori: 'Fritid/Antikviteter'

I gennemsnit ses 1 side af de estimerede 35 daglige besøgende.

Lignende domæner

Lignende websites er antikmoderne.dk, antikmors.dk, antiknet.dk, antikoagulans.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Netgroup A S
Koebenhavn
Danmark
55.67, 12.58

Den har 3 DNS records, ns2.aller.dk, ns1.aller.dk, og ns3.aller.dk. Den er hosted af Netgroup A S Koebenhavn, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Kodningssproget er ASP.NET

IP: 77.66.8.177

Drevet af: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

PING www. (77.66.8.177) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 77.66.8.177: icmp_seq=1 ttl=241 129 ms
64 bytes from 77.66.8.177: icmp_seq=2 ttl=241 129 ms
64 bytes from 77.66.8.177: icmp_seq=3 ttl=241 129 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 129.237/129.255/129.269/0.013 ms

Ping til serveren er målt til 129 ms.

Server setup
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Server:Microsoft-IIS/7.5
Set-Cookie:--
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-Powered-By:ASP.NET
Content-Length:35870
Accept-Ranges:bytes
Date:--
X-Varnish:3237691852
Age:0
Via:1.1 varnish
Connection:keep-alive
X-Cache:MISS
X-CacheServer:dktaavarnish02
X-Forwarded-For:50.23.23.81
X-CacheHits:0
X-Backend:basis