Bilbasen.dk Gå til hjemmesiden

Bilbasen er rangeret 123 i Danmark. 'BilBasen.dk - Køb og sælg brugte biler.'

123Rang i Danmark

44.752Verdensrang

Månedlig antal sider set5.970.510
Månedlige besøg 737.173
Værdi per besøgendekr 0,64
Estimeret værdikr 2,31 Million *
Eksterne links1.029
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
123Danmark

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande5,70%1,10%
Danmark 12394,30%98,90%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Gilleleje166.60%12.00%17.00
Kolding3110.70%7.60%6.00
Gentofte346.10%8.40%13.00
Frederiksberg748.10%7.70%9.00
Silkeborg1372.70%1.50%5.00
Odense1585.00%4.60%8.00
Copenhagen18916.20%15.80%9.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang37.6075.821
Daglig Antal Besøgende6.420 -20,45%
Rangering for daglige besøgende51.7378.827
Daglig Antal Kig52.964 -13,05%
Rangering for daglige sidevisninger19.1791.436
Sidevisninger per bruger11,30+9%
Indhold

www.Bilbasen.dk

Kategori: 'Biler/Portaler'

7.020 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 11,30 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er bilbankdanmark.dk, bilbao.dk, bilbase.dk, bilbasen.de.

LinksServer
Server lokalisering
Internal Backbone
Copenhagen
Danmark
55.67, 12.58

Internal Backbone Copenhagen er placeringen på Microsoft-IIS/7 serveren. Den har 3 DNS records, ns5.bilinfo.dk, ns4.bilinfo.dk, og ns3.bilinfo.dk. Kodningssproget er ASP.NET

IP: 195.215.1.64

Drevet af: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Serveren er hurtigere end 49% af målte websites, ved 1443 milliseconds.

Server setup
Cache-Control:public, no-cache="Set-Cookie", no-store, max-age=0
Content-Type:application/vnd.wap.xhtml+xml; charset=utf-8
Expires:--
Last-Modified:--
Vary:*
Server:Microsoft-IIS/7.0
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
Content-Length:3172