Borsen.dk Gå til hjemmesiden

Borsen er rangeret 39 i Danmark. 'Børsen.'

39Rang i Danmark

16.432Verdensrang

Månedlig antal sider set8.270.262
Månedlige besøg 1.435.360
Værdi per besøgendekr 1,49
Estimeret værdikr 4,50 Million *
Eksterne links3.896
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
39Danmark
3.846Norge
21.844Polen
22.970Spanien
26.473Indonesien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,20%3,50%
Danmark 3988,20%89,90%
Norge 3.8462,30%1,50%
Polen 21.8441,60%0,80%
Spanien 22.9701,80%1,60%
Indonesien 26.4730,90%1,00%
USA 170.4591,10%1,60%

USA, Indonesien, Spanien, Polen, Norge og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Haslev111.50%1.30%3.00
Viborg222.20%2.80%4.00
Copenhagen3719.90%16.40%2.80
Odense374.70%11.70%8.00
Herning431.70%1.30%2.50
Lyngby482.20%1.00%1.60
Aarhus515.70%3.60%2.10
Frederiksberg584.10%3.60%3.00
Valby582.20%2.20%3.30
Randers741.30%1.60%4.00
Roskilde871.20%2.40%7.00
Kolding1091.70%1.00%2.00
Horsens1112.00%1.00%1.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang13.808 -936
Daglig Antal Besøgende22.898 -3,05%
Rangering for daglige besøgende13.855 -510
Daglig Antal Kig57.315+8%
Rangering for daglige sidevisninger17.681 -2.769
Sidevisninger per bruger3,47+11%
Indhold

www.Borsen.dk

Kategori: 'Nyheder/Aviser' og 'København/Nyheder og medier'

Websitet har omkring 25.038 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 3,47 sider hver.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er borsen-forum.dk, borsen-licens.dk, borsen-online.dk, borsen.com.

LinksServer
Server lokalisering
Corporate Cloud Services
Taastrup
Danmark
55.65, 12.32

ns.borsen.dk, og ns2.borsen.dk er dens DNS Nameservers. Den er hosted af Corporate Cloud Services Taastrup, ved brug af Apache/2 webserver. Kodningssproget er PHP/5.2.17

IP: 37.205.126.50

Drevet af: PHP/5.2.17

Web Server: Apache/2

Kodning: iso-8859-1

PING www. (37.205.126.50) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=1 ttl=52 119 ms
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=2 ttl=52 118 ms
64 bytes from 37.205.126.50: icmp_seq=3 ttl=52 119 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 118.982/119.648/119.982/0.549 ms
rtt min/avg/max/mdev = 118.982/119.648/119.982/0.549 ms

En ping til serveren blev målt til 119 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1843 milliseconds.

Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.16 (Debian)
X-Powered-By:PHP/5.2.17
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma:no-cache
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Vary:Accept-Encoding
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-1