Dendanskebank.dk Gå til hjemmesiden

Dendanskebank er rangeret 41 i Danmark. 'Danske Bank Danmark.'

41Rang i Danmark

17.081Verdensrang

Månedlig antal sider set6.742.008
Månedlige besøg 2.407.860
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 7,56 Million *
Eksterne links3.123
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
41Danmark
7.430Sverige
58.124Spanien
86.202Reino Unido
129.968Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,00%2,50%
Danmark 4192,50%93,00%
Sverige 7.4301,80%2,10%
Spanien 58.1240,60%0,70%
Reino Unido 86.2020,70%0,60%
Tyskland 129.9680,60%0,60%
USA 284.9850,80%0,60%

Størstedelen af de besøgende kommer fra USA, Tyskland, Reino Unido, Spanien, Sverige og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Viby103.10%3.40%3.10
Pandrup153.00%4.30%3.90
Vejle152.60%1.50%1.60
Brabrand251.10%1.30%3.00
Albertslund401.50%1.80%3.30
Tilst511.10%1.40%4.00
Copenhagen5117.30%14.20%2.30
Frederiksberg623.90%3.80%2.70
Odense902.70%5.40%6.00
Horsens912.00%2.10%2.90
Kolding1191.60%1.40%2.40
Hvidovre1201.20%1.10%2.60
Valby1711.20%0.80%1.90
Aarhus1742.20%2.50%3.20
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang14.354164
Daglig Antal Besøgende23.326 -6,48%
Rangering for daglige besøgende13.560101
Daglig Antal Kig47.713 -8,33%
Rangering for daglige sidevisninger21.235438
Sidevisninger per bruger2,83 -1,74%
Indhold

www.Dendanskebank.dk

Emner: Privat, Erhverv, Kundeservice, Om Banken, Private Banking, og Log-on.

Kategori: 'Europe/Denmark' og 'Finans/Banker'

Alder: Domænet er 17 år og 1 måneder gammelt.

25.506 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 2,83 sider.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er dencrypt.dk, dencyklendesnedker.dk, dendansendekop.dk, dendanske.dk.

Server
Server lokalisering
Den Danske Bank
Risskov
Danmark
56.18, 10.23

Kodningssproget er ASP.NET Dens 3 nameservers er ns3.brandshelter.info, ns1.brandshelter.com, og ns2.brandshelter.de. Dens webserver er placeret ved Den Danske Bank Risskov.

IP: 212.93.36.130

Drevet af: ASP.NET

Kodning: utf-8

Serveren er langsommere end 72% af målte websites ved, 2085 milliseconds.

Server setup
Connection:Keep-Alive
Content-Length:42072
Expires:--
Date:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
X-Powered-By:ASP.NET
Cache-Control:private
Vary:*