Garnstudio.dk Gå til hjemmesiden

Garnstudio er rangeret 1.572 i Danmark. 'DROPS Design ~ Gratis strikkeopskrifter.'

1.572Rang i Danmark

36.645Verdensrang

Månedlig antal sider set14.729.715
Månedlige besøg 1.351.350
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 4,24 Million *
Eksterne links6.659
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
770Norge
1.572Danmark
4.524Sverige
4.848Nederlandene
6.159Frankrig

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,70%14,00%
Norge 77013,10%13,40%
Danmark 1.5724,70%13,40%
Sverige 4.5244,30%2,60%
Nederlandene 4.8486,20%5,30%
Frankrig 6.15911,60%14,20%
Italien 7.6184,10%6,70%
Tyskland 10.56810,30%7,10%
Iran 10.8151,90%2,50%
Polen 12.9123,30%2,10%
Canada 21.4742,80%1,00%
USA 21.52618,00%10,10%
Rusland 24.6784,40%4,20%
Reino Unido 26.1993,10%2,20%
Spanien 33.3021,60%1,30%

Italien, Frankrig, Nederlandene, Sverige, Danmark og Norge er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Fredericia203.10%14.20%40.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang30.794 -10.728
Daglig Antal Besøgende8.410+24%
Rangering for daglige besøgende39.822 -12.402
Daglig Antal Kig51.614+40%
Rangering for daglige sidevisninger19.653 -9.730
Sidevisninger per bruger8,50+14%
Indhold

www.Garnstudio.dk

Kategori: 'Industrial Yarns and Sewing Threads/Chenille'

Alder: Den gik online den 17-10-1998, hvilket gør den 15 år, 6 måneder gammel.

Websitet har omkring 9.196 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 8,50 sider hver.

Lignende domæner

Andre tæt navnebeslægtede websites er garnstafet.dk, garnstedet.dk, garnstrikken.dk, garnstudio.com.

LinksServer
Server lokalisering
Pin Sweden Ab
Goteborg
Sverige
57.72, 11.97

Dens IP-nummer er 194.146.171.106. Dens webserver er placeret ved Pin Sweden Ab Goteborg. dns11.activeisp.com, dns12.activeisp.com, og dns10.activeisp.com er dens DNS Nameservers.

IP: 194.146.171.106

Dens server hastighed er målt til 1549 milliseconds.