Google.dk

Google er rangeret 1 i Danmark. 'Google.'

1Rang i Danmark

496Verdensrang

Månedlig antal sider set448.439.355
Månedlige besøg 22.598.954
Værdi per besøgendekr 1,41
Estimeret værdikr 70,95 Million *
Eksterne links26.823
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 27-07-2016

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,50%1,90%
Danmark 1 90,50%94,90%
Sverige 544 0,90%0,30%
Spanien 2.270 0,70%0,30%
Reino Unido 3.700 0,60%0,20%
Tyskland 3.710 0,80%0,50%
Kina 4.436 1,20%1,40%
Indien 9.703 0,80%0,50%

Den er mest populær i landene, Kina, Tyskland, Reino Unido, Spanien, Sverige og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Virum10.20%0.30%10.00
Hadsten10.40%0.80%19.00
Give10.40%0.90%21.00
Skagen10.20%0.10%3.50
Allinge10.20%0.10%8.00
Hedehusene10.50%0.80%15.00
Svendborg10.50%0.60%10.00
Brabrand10.50%0.10%2.20
Frederikshavn10.50%0.50%8.70
Holstebro10.30%0.40%10.00
Gistrup10.20%0.10%4.90
Klampenborg10.20%0.40%23.00
Fensmark10.30%2.20%69.00
Overlade10.20%0.50%20.00
Haslev10.20%0.20%7.00
Nakskov10.30%0.60%17.00
Grindsted10.20%0.10%3.50
Juelsminde10.30%1.20%33.00
Maribo10.30%0.40%11.00
Knebel10.10%0.30%17.00
Hersnap10.10%0.10%7.00
Faarup10.10%0.10%6.00
Lyngby11.10%2.20%18.00
Copenhagen117.10%18.00%9.00
Esbjerg11.20%1.10%7.60
Roskilde11.40%2.00%12.40
Silkeborg11.40%2.20%14.10
Skals10.10%0.10%6.00
Lystrup10.10%0.30%22.00
Hvidovre11.80%1.70%8.10
Kolding12.20%2.60%10.50
Balling10.10%0.00%4.00
Frederiksberg13.40%3.30%8.20
Aarhus14.10%3.30%6.90
Tilst11.00%0.60%4.90
Fredericia10.90%1.70%17.00
Vejle10.70%0.40%5.30
Hvide Sande10.10%0.10%8.00
Viborg10.60%1.10%15.00
Viby10.60%0.40%5.00
Odder10.70%0.90%10.90
Herning10.60%0.80%10.70
Karise20.10%0.00%1.70
Nyborg20.40%0.20%4.00
Fakse20.20%0.20%9.00
Langeskov20.10%0.20%12.00
Viby20.20%0.40%18.00
Ry20.20%0.10%3.90
Tarm20.20%1.50%70.00
Brudager20.10%0.10%3.50
Skanderborg20.20%0.10%4.80
Billund20.10%0.10%7.00
Vamdrup20.10%0.10%4.00
Kastrup20.10%0.10%7.00
Bramming20.20%0.00%2.70
Vester-skerninge20.20%0.20%9.00
Valby21.50%1.70%9.70
Fredensborg20.40%0.20%3.50
Thisted20.30%0.10%3.50
Odense22.40%1.80%6.50
Bindslev20.30%0.50%14.00
Gilleleje20.30%0.20%6.40
Randers20.70%1.00%13.00
Risskov20.40%0.20%4.00
Ballerup20.40%0.30%6.70
Hellerup20.40%0.30%6.70
Harlev20.30%0.30%9.00
Charlottenlund20.30%0.60%19.00
Farum20.30%0.20%5.80
Albertslund30.40%1.10%22.00
Kalundborg30.10%0.20%10.00
Gentofte30.60%0.60%8.90
Gadbjerg30.10%0.20%11.00
Skive30.30%0.40%9.00
Tranbjerg30.30%0.50%15.00
Fjerritslev30.20%0.20%10.00
Taastrup30.30%0.20%5.50
Frederikssund30.20%0.10%3.20
Lille Skensved30.20%0.30%15.00
Haderslev30.50%0.30%4.80
Horsens31.50%1.40%8.50
Sindal40.50%0.30%4.70
Grenaa40.30%0.10%3.20
Ringsted50.40%0.30%6.00
Hobro50.30%0.20%5.40
Herlev50.20%0.10%3.60
Hadsund60.60%0.50%6.70
Vinderup60.10%0.10%5.00
Pandrup70.30%0.10%3.30
Sandved100.10%0.00%1.80
Greve110.20%0.10%7.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang417 -1
Daglig Antal Besøgende445.120 -3,84%
Rangering for daglige besøgende522 -7
Daglig Antal Kig2.858.262 -18,96%
Rangering for daglige sidevisninger29928
Sidevisninger per bruger8,91 -15,70%
Indhold

www.Google.dk

Emner: Få Flere Oplysninger, +dig, Søgning, Billeder, Gmail, og Dokumenter.

Kategori: 'Søgning/Søgemaskiner'

De estimerede 486.720 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 8,91 sider.

LinksServer
Server lokalisering
Google Inc.
California
USA
37.300275, -93.339844

Dens IP-nummer er 74.125.227.55. Den har 4 nameservers, inklusiv ns4.google.com, ns2.google.com, og ns1.google.com. Den er hosted af Google Inc. California, ved brug af gws webserver.

IP: 74.125.227.55

Web Server: gws

Kodning: utf-8

PING www. (74.125.225.223) 56(84) bytes of data.
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=1 ttl=52 31.7 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=2 ttl=52 31.6 ms
64 bytes from den03s06-in-f31.1e100.net (74.125.225.223): icmp_seq=3 ttl=52 31.5 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.585/31.640/31.707/0.153 ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.585/31.640/31.707/0.153 ms

Websitets indlæsningstid er 679 milliseconds, langsommere end 86% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 31.7 ms.

Server setup
Date:--
Expires:--
Cache-Control:private, max-age=0
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
P3P:--
Server:gws
X-XSS-Protection:1; mode=block
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
Transfer-Encoding:chunked