Jobnet.dk Gå til hjemmesiden

Jobnet er rangeret 81 i Danmark. 'Jobnet.dk.'

81Rang i Danmark

43.115Verdensrang

Månedlig antal sider set6.036.849
Månedlige besøg 1.079.086
Værdi per besøgendekr 0,73
Estimeret værdikr 3,39 Million *
Eksterne links1.168
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
81Danmark

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande1,50%0,40%
Danmark 8198,50%99,60%

Den er mest populær i Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Juelsminde143.50%4.00%7.00
Nakskov143.10%5.40%11.00
Hvidovre385.80%7.10%8.00
Horsens566.50%7.20%7.00
Copenhagen10219.10%20.80%6.80
Frederiksberg1674.10%2.30%3.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang36.2317.659
Daglig Antal Besøgende7.704 -23,91%
Rangering for daglige besøgende43.0669.311
Daglig Antal Kig33.459 -24,93%
Rangering for daglige sidevisninger30.4276.181
Sidevisninger per bruger6,00 -1,32%
Indhold

www.Jobnet.dk

Emner: Forside, Find Job, Min Side, Meld Dig Ledig, og Mit Cv.

Kategori: 'Erhverv/Jobs'

De estimerede 8.424 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 6,00 sider.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er jobnet-rowald.com, jobnet.com, jobnet.com.au, jobnet.com.tw.

LinksServer
Server lokalisering
Cybercom Sweden Ab
Malmo
Sverige
55.6, 13

Den er hosted af Cybercom Sweden Ab Malmo, ved brug af Microsoft-IIS/6 webserver. Kodningssproget er ASP.NET Dens 3 nameservers er ns2.aur.se, ns1.aur.se, og ns3.aur.se.

IP: 193.108.42.63

Drevet af: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/6

Kodning: utf-8

PING www. (193.108.42.63) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=1 ttl=113 136 ms
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=2 ttl=113 132 ms
64 bytes from www. (193.108.42.63): icmp_req=3 ttl=113 132 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 132.154/133.527/136.025/1.794 ms
rtt min/avg/max/mdev = 132.154/133.527/136.025/1.794 ms

Websitets indlæsningstid er 1418 milliseconds, langsommere end 50% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 136 ms.

Server setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
X-Powered-By:ASP.NET
X-AspNet-Version:2.0.50727
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Cache-Control:private
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Length:12151