Jw.org Gå til hjemmesiden

Jw er rangeret 1.029 i Danmark. 'Jehovah’s Witnesses Official Website: jw.org.'

1.029Rang i Danmark

3.643Verdensrang

Månedlig antal sider set27.055.350
Månedlige besøg 1.288.689
Værdi per besøgendekr 1,71
Estimeret værdikr 4,04 Million *
Eksterne links2.472
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
50Namibia
215Côte d'Ivoire
219Den Dominikanske Republik
334Ecuador
367Puerto Rico

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande9,30%9,20%
Namibia 501,60%0,50%
Côte d'Ivoire 2150,60%0,60%
Den Dominikanske Republik 2191,80%2,40%
Ecuador 3340,90%0,70%
Puerto Rico 3670,70%0,60%
Nigeria 4893,00%3,10%
Colombia 7271,80%2,80%
Venezuela 7722,20%1,20%
Finland 8921,60%1,90%
Danmark 1.0291,30%1,10%
Peru 1.1840,80%1,10%
Italien 1.5863,50%3,80%
Brasilien 1.6205,80%4,90%
Ukraine 1.6331,40%1,30%
Filippinerne 1.7351,10%1,10%
USA 1.75028,30%29,20%
Mexico 1.8413,00%2,50%
Nederlandene 1.9501,90%1,80%
Argentina 1.9871,20%0,90%
Grækenland 2.1890,90%0,80%
Chile 2.2050,50%0,50%
Japan 2.2677,80%9,30%
Canada 2.3872,30%2,70%
Sydafrika 2.6701,10%0,40%
Reino Unido 3.0673,20%2,60%
Frankrig 3.4203,00%3,50%
Indonesien 3.9711,00%1,10%
Spanien 4.1241,80%1,40%
Polen 5.3151,10%0,70%
Rusland 5.7572,50%2,40%
Australien 5.9120,70%0,80%
Tyskland 7.0731,90%2,50%
Indien 63.6390,60%0,30%

Nigeria, Puerto Rico, Ecuador, Den Dominikanske Republik, Côte d'Ivoire og Namibia er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Ringsted91.10%1.00%7.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang3.061 -2.251
Daglig Antal Besøgende75.970+48%
Rangering for daglige besøgende3.756 -2.384
Daglig Antal Kig379.751+75,5%
Rangering for daglige sidevisninger2.524 -2.256
Sidevisninger per bruger6,93+18%
Indhold

www.Jw.org

Emner: Bible Teachings, Publications, Epub, og Jehovah.

Kategori: 'Jehovah's Witnesses/Literature and Studies' og 'Конфессии/Свидетели Иеговы'

Alder: Domænet er 16 år og 6 måneder gammelt.

Websitet har omkring 83.070 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 6,93 sider hver.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er jw-foto.dk, jw-musik.dk, jw-studio.dk, jw-webdesign.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Amazon.com Inc.
Washington
Seattle
USA
47.501, -122.358

Amazon.com Inc (Washington, Seattle) er placeringen på Apache serveren. Dens IP-nummer er 50.16.177.67. Der er 6 DNS records, såsom ns12.jw.org, ns13.jw.org, og ns16.jw.org.

IP: 50.16.177.67

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

PING www. (50.16.177.67) 56(84) bytes of data.
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=1 ttl=46 47.9 ms
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=2 ttl=46 27.9 ms
64 bytes from ec2-50-16-177-67.compute-1.amazonaws.com (50.16.177.67): icmp_seq=3 ttl=46 27.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 27.996/34.661/47.992/9.427 ms
rtt min/avg/max/mdev = 27.996/34.661/47.992/9.427 ms

En ping til serveren er timet til 47.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1152 milliseconds.

Server setup
Server:Apache
Cache-Control:s-maxage=3600, max-age=1800, must-revalidate
X-Page-Built:Thu, 18 Oct 2012 19:17:53 +0000
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
X-UA-Compatible:IE=edge;chrome=1
Vary:X-Proxied-SSL,Accept-Encoding
Last-Modified:--
Content-Type:text/html; charset="utf-8"
Transfer-Encoding:chunked
Date:--
Connection:keep-alive
Expires:--