Krak.dk Gå til hjemmesiden

Krak er rangeret 24 i Danmark. 'Krak.dk - Find virksomheder, produkter, varemærker, brancheforeninger.'

24Rang i Danmark

12.784Verdensrang

Månedlig antal sider set9.972.472
Månedlige besøg 3.604.273
Værdi per besøgendekr 0,47
Estimeret værdikr 11,31 Million *
Eksterne links7.501
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
24Danmark
5.821Sverige
35.524Kina
49.571Spanien
49.780Polen

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,80%2,90%
Danmark 2488,20%86,40%
Sverige 5.8211,90%1,10%
Kina 35.5242,30%5,10%
Spanien 49.5710,60%0,40%
Polen 49.7800,50%0,20%
Tyskland 69.5060,90%0,60%
USA 80.7461,70%3,20%

Besøgende kommer fra landene, Tyskland, Polen, Spanien, Kina, Sverige og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Svendborg163.00%3.40%3.10
Vester-skerninge211.00%1.00%2.90
Gilleleje271.20%1.00%2.30
Kolding283.00%2.50%2.30
Copenhagen3014.20%14.40%2.80
Taastrup301.00%0.80%2.10
Frederikshavn301.50%1.00%1.80
Aarhus423.90%4.80%3.40
Horsens452.80%2.90%3.00
Roskilde461.80%1.40%2.20
Viborg471.00%0.60%1.70
Herning501.00%0.90%2.70
Tilst530.70%0.90%4.00
Albertslund610.80%0.50%1.70
Esbjerg631.80%1.70%2.60
Lyngby701.30%0.70%1.40
Haderslev700.60%0.50%2.30
Frederiksberg731.80%4.30%7.00
Silkeborg931.10%0.60%1.60
Valby1301.00%0.50%1.50
Odense1341.70%1.20%1.90
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang10.743 -1.111
Daglig Antal Besøgende31.458+5%
Rangering for daglige besøgende10.000 -1.184
Daglig Antal Kig62.717+1,0%
Rangering for daglige sidevisninger16.070 -1.305
Sidevisninger per bruger2,77 -4,15%
Indhold

www.Krak.dk

Emner: Firma, Deals, Person, og Krak Teknik.

Kategori: 'Reference/Vejvisere' og 'Reference/Kort'

I gennemsnit ses 2,77 sider af de estimerede 34.398 daglige besøgende.

Lignende domæner

Lignende websites er krainer.dk, krainers.dk, kraj.dk, krajbjerg.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Eniro Sverige
Sverige
61.270233, 18.632813

Dens IP-nummer er 80.69.225.152. Der er 6 DNS records, såsom ntudv.b2b.dk, dns3.eniro.dk, og nsans.nsa.no. Den er hosted af Eniro Sverige, ved brug af Apache webserver.

IP: 80.69.225.152

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

Dens gennemsnitlige indlæsningstid er 3123 milliseconds, hvilket er langsommere end 88% af websites globalt set.

Server setup
Date:--
Server:Apache
Accept-Ranges:bytes
Vary:Accept-Encoding
WebFront:${HOSTNAME}e used D=990 microseconds on t=1350581627254227.
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=UTF-8