Nordea.dk Gå til hjemmesiden

Nordea er rangeret 26 i Danmark. 'Privat | Nordea.dk.'

26Rang i Danmark

14.694Verdensrang

Månedlig antal sider set18.479.097
Månedlige besøg 1.725.498
Værdi per besøgendekr 0,75
Estimeret værdikr 5,42 Million *
Eksterne links1.871
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
26Danmark
2.951Norge
8.244Sverige
29.195Rusland
30.654Kina

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,70%1,60%
Danmark 2686,10%87,10%
Norge 2.9512,00%2,20%
Sverige 8.2441,10%1,40%
Rusland 29.1951,90%2,60%
Kina 30.6543,60%3,00%
Italien 34.4640,50%0,60%
USA 86.9232,10%1,60%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Italien, Kina, Rusland, Sverige, Norge og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Vig11.40%2.10%11.00
Vinderup32.00%3.70%13.00
Virum92.00%2.70%10.00
Hvidovre134.80%3.90%5.70
Gilleleje152.10%3.60%12.00
Hadsten171.30%0.20%1.20
Haderslev192.60%0.60%1.60
Copenhagen2321.80%19.50%6.30
Odense285.40%5.50%7.00
Aarhus535.40%1.30%1.70
Roskilde541.90%1.20%4.00
Valby611.90%0.80%2.90
Lyngby751.30%0.60%3.10
Silkeborg1201.10%0.40%2.30
Frederiksberg2591.00%0.70%5.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang12.348784
Daglig Antal Besøgende21.614 -10,98%
Rangering for daglige besøgende14.672778
Daglig Antal Kig103.828 -12,63%
Rangering for daglige sidevisninger9.633654
Sidevisninger per bruger6,70 -1,77%
Indhold

www.Nordea.dk

Emner: Privat, Erhverv, Markets, Private Banking, Om Nordea, og Nordea.

Kategori: 'Finans/Banker'

23.634 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 6,70 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er nordea-pension.dk, nordea-realestate.dk, nordea-skolecup.dk, nordea.com.

LinksServer
Server lokalisering
Tdc Internet Hosting
Copenhagen
Danmark
55.67, 12.58

Den har 4 nameservers, inklusiv ns2.nordea.se, ns2.domainnetwork.se, og ns0.nordea.se. Den er hosted af Tdc Internet Hosting Copenhagen, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Dens IP-nummer er 193.88.186.177.

IP: 193.88.186.177

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Serveren er hurtigere end 74% af målte websites, ved 905 milliseconds.

Server setup
Cache-Control:private
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.0
Set-Cookie:--
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-UA-Compatible:IE=EmulateIE8
Date:--
Content-Length:62706