Rejseplanen.dk Gå til hjemmesiden

Rejseplanen er rangeret 82 i Danmark. 'Rejseplanen.'

82Rang i Danmark

41.843Verdensrang

Månedlig antal sider set2.120.637
Månedlige besøg 1.003.393
Værdi per besøgendekr 0,34
Estimeret værdikr 3,15 Million *
Eksterne links3.914
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
82Danmark
97.548Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,00%2,70%
Danmark 8296,60%95,00%
Tyskland 97.5481,40%2,30%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Tyskland og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Hadsten66.10%4.50%1.00
Hellerup322.60%1.90%1.00
Hedehusene552.30%1.90%1.10
Copenhagen5826.60%26.90%1.40
Hvidovre773.00%3.60%1.60
Horsens993.00%5.10%2.30
Valby1542.30%1.70%1.00
Frederiksberg1873.50%2.60%1.00
Aarhus1953.90%3.50%1.20
Odense3022.10%1.80%1.10
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang35.162 -1.171
Daglig Antal Besøgende12.626+1%
Rangering for daglige besøgende25.655 -1.919
Daglig Antal Kig12.303 -4,67%
Rangering for daglige sidevisninger84.261 -1.620
Sidevisninger per bruger1,34 -5,63%
Indhold

www.Rejseplanen.dk

Kategori: 'Denmark/Transportation' og 'Rejser/Rejseforberedelser'

13.806 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 1,34 sider.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er rejseoversigten.dk, rejsepause.dk, rejsepiraten.dk, rejseplanen.as.

LinksServer
Server lokalisering
Dsb Sov
Soeborg
Danmark
55.73, 12.52

Dsb Sov Soeborg er placeringen på Apache serveren. Dens 2 nameservers er dns.dsb.dk, og ns.dsb.dk. Dens IP-nummer er 193.28.147.146.

IP: 193.28.147.146

Web Server: Apache

Kodning: iso-8859-1

Serveren er hurtigere end 54% af målte websites, ved 1360 milliseconds.

Server setup
Date:--
Server:Apache
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Last-Modified:--
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:475
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1