Sonara.net Gå til hjemmesiden >>

Sonara er rangeret 5.733 i Danmark. 'اخبار موقع الصنارة.نت.'

5.733Rang i Danmark

18.959Verdensrang

Månedlig antal sider set2.972.025
Månedlige besøg 803.250
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 2,52 Million *
Eksterne links2.058
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
180Israel
829Marokko
1.281Egypten
1.312Oman
1.380Bahrain

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande9,30%9,10%
Israel 18027,50%23,20%
Marokko 8294,50%4,60%
Egypten 1.2818,30%6,40%
Oman 1.3121,40%1,60%
Bahrain 1.3800,80%0,20%
Saudi-Arabien 1.5458,20%7,10%
Algeriet 2.7663,10%1,60%
Kuwait 4.0340,90%0,60%
Sverige 4.6712,50%6,00%
De Forenede Arabiske Emirater 4.6811,50%0,60%
Tjekkiet 5.8352,30%1,20%
Danmark 5.7331,40%1,50%
Schweiz 8.7691,50%0,80%
USA 17.51615,30%19,60%
Tyskland 20.4704,50%4,20%
Italien 24.5711,20%1,20%
Kina 30.3854,70%7,70%
Frankrig 38.5781,50%2,60%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Saudi-Arabien, Bahrain, Oman, Egypten, Marokko og Israel.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang15.9322.538
Daglig Antal Besøgende19.474 -24,00%
Rangering for daglige besøgende16.3573.243
Daglig Antal Kig52.664 -11,27%
Rangering for daglige sidevisninger19.2841.033
Sidevisninger per bruger3,74+17%
Indhold

www.Sonara.net

Emner: اجعلنا صفحة البيت, تابعونا, فاطمة غول, اخبار, og سيدة المزرعة.

Kategori: 'أخبار و إعلام/جرائد'

21.294 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 3,74 sider.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er son.dk, sona.dk, sonar.dk, sonar.es.

LinksServer
Server lokalisering
Web-network
Nazareth
Israel
32.7, 35.3

Kodningssproget er PHP/5.3.6 Dens 2 nameservers er dns.netvision.net.il, og nypop.netvision.net.il. Den er hosted af Web-network Nazareth, ved brug af Apache/2 webserver.

IP: 212.235.81.200

Drevet af: PHP/5.3.6

Web Server: Apache/2

Kodning: utf-8

Serveren er langsommere end 77% af målte websites ved, 2347 milliseconds.

Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.19 (Unix) PHP/5.3.6
X-Powered-By:PHP/5.3.6
Vary:Accept-Encoding
Keep-Alive:timeout=5
Connection:Keep-Alive
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html