Video2mp3.net Gå til hjemmesiden

Video2mp3 er rangeret 2.217 i Danmark. 'YouTube to MP3 Converter - Video2mp3.'

2.217Rang i Danmark

1.705Verdensrang

Månedlig antal sider set52.885.980
Månedlige besøg 2.164.854
Værdi per besøgendekr 0,62
Estimeret værdikr 6,80 Million *
Eksterne links5.151
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
249Italien
277Filippinerne
729Marokko
886Rumænien
892Israel

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande12,20%10,40%
Italien 24912,60%15,40%
Filippinerne 2772,70%4,10%
Marokko 7290,60%0,30%
Rumænien 8861,10%1,10%
Israel 8920,60%0,50%
Belgien 9181,00%2,00%
Reino Unido 9305,40%5,10%
Canada 1.0142,90%3,80%
Grækenland 1.0661,10%0,90%
Schweiz 1.2290,70%0,70%
Algeriet 1.3100,70%0,30%
USA 1.32821,40%24,10%
Frankrig 1.3644,50%4,30%
Norge 1.4430,70%0,40%
Peru 1.4510,50%0,20%
Tyrkiet 1.5051,80%1,20%
Mexico 1.6302,00%1,60%
Portugal 1.7790,50%0,70%
Malaysia 1.9000,70%0,50%
Indien 1.9437,60%5,10%
Taiwan 1.9820,70%0,60%
Australien 2.0451,00%1,00%
Saudi-Arabien 2.1190,60%0,40%
Brasilien 2.3012,60%1,60%
Sverige 2.3390,60%0,40%
Nederlandene 2.4480,90%0,90%
Argentina 2.5100,60%0,30%
Japan 2.5443,90%5,50%
Pakistan 2.8710,90%0,40%
Polen 3.1761,00%0,70%
Tyskland 3.2192,60%2,20%
Sydkorea 3.5120,80%0,60%
Spanien 3.5441,20%1,10%
Indonesien 3.5730,60%0,80%
Thailand 3.7920,60%0,40%

Den er mest populær i landene, Belgien, Israel, Rumænien, Marokko, Filippinerne og Italien.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.433 -143
Daglig Antal Besøgende150.870+9,0%
Rangering for daglige besøgende1.749 -258
Daglig Antal Kig862.730 -9,95%
Rangering for daglige sidevisninger1.03145
Sidevisninger per bruger7,94 -17,38%
Indhold

www.Video2mp3.net

Emner: Premium, og Download Now.

De estimerede 164.970 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 7,94 sider.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er video2mp3.at, video2mp3.de, video2mp3.net, video2net.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Web_balancer
Dublin
Irland
53.33, -6.25

Kodningssproget er PHP/5.3.5-0.dotdeb.0 Der er 3 Nameservers, ns3.video2mp3.net, ns2.video2mp3.net, og ns1.video2mp3.net. Web_balancer Dublin er placeringen på nginx/0 serveren.

IP: 178.33.194.225

Drevet af: PHP/5.3.5-0.dotdeb.0

Web Server: nginx/0

Kodning: utf-8

PING (178.33.194.225) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 178.33.194.225: icmp_req=1 ttl=244 109 ms
64 bytes from 178.33.194.225: icmp_req=2 ttl=244 109 ms
64 bytes from 178.33.194.225: icmp_req=3 ttl=244 109 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2003ms
rtt min/avg/max/mdev = 109.076/109.256/109.506/0.422 ms
rtt min/avg/max/mdev = 109.076/109.256/109.506/0.422 ms

Websitets indlæsningstid er 4145 milliseconds, mindre end 94% af andre målte websites. Desuden blev en ping til serveren målt til 109 ms.

Server setup
Server:nginx/0.7.67
Date:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Transfer-Encoding:chunked
Connection:keep-alive
Keep-Alive:timeout=300
X-Powered-By:PHP/5.3.5-0.dotdeb.0
Set-Cookie:--
Vary:Accept-Encoding