Bold.dk Gå til hjemmesiden >>

Bold er rangeret 42 i Danmark. 'bold.dk - alt om dansk og international fodbold.'

42Rang i Danmark

15.119Verdensrang

Månedlig antal sider set10.503.675
Månedlige besøg 1.149.021
Værdi per besøgendekr 4,71
Estimeret værdikr 3,61 Million *
Eksterne links1.142
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
42Danmark
239Malta
1.788Norge
2.466Chile
51.211Spanien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,20%1,10%
Danmark 4284,40%77,00%
Malta 2391,20%0,90%
Norge 1.7883,50%9,00%
Chile 2.4661,90%3,20%
Spanien 51.2110,60%0,80%
Tyskland 53.4621,50%1,50%
USA 60.0263,30%5,30%
Reino Unido 80.0640,60%0,60%
Indien 163.1710,80%0,60%

Tyskland, Spanien, Chile, Norge, Malta og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Esbjerg68.80%13.10%6.90
Valby96.20%5.90%4.40
Tranbjerg123.80%2.90%3.50
Klampenborg161.80%1.30%3.20
Frederiksberg187.80%4.90%2.90
Odder181.40%0.80%2.80
Grenaa221.60%1.40%4.00
Aarhus277.00%8.80%5.70
Horsens374.10%5.00%6.00
Odense494.50%4.20%4.30
Copenhagen6314.30%6.70%2.20
Lyngby831.30%0.70%2.60
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang12.705 -2.160
Daglig Antal Besøgende22.470+12%
Rangering for daglige besøgende14.143 -2.824
Daglig Antal Kig83.272+3%
Rangering for daglige sidevisninger12.040 -1.201
Sidevisninger per bruger5,20 -7,71%
Indhold

www.Bold.dk

Emner: Send Et Nyhedstip, Annoncering, og Betingelser.

Kategori: 'Sport/Fodbold'

Websitet har omkring 24.570 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 5,20 sider hver.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er bold-werbung.ch, bold.dk, boldamerican.com, boldbasketball.com.

LinksServer
Server lokalisering
Hetzner Online Ag
Bayern
Gunzenhausen
Tyskland
49.1, 10.75

Kodningssproget er PHP/5.3.3-7+squeeze3 dns2.idp365.net, dns1.idp365.net, og dns3.idp365.net er dens DNS Nameservers. Hetzner Online Ag (Bayern, Gunzenhausen) er placeringen på Apache/2 serveren.

IP: 176.9.44.44

Drevet af: PHP/5.3.3-7+squeeze3

Web Server: Apache/2

Kodning: iso-8859-1

PING www. (176.9.44.43) 56(84) bytes of data.
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=1 ttl=53 116 ms
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=2 ttl=53 116 ms
64 bytes from static.43.44.9.176.clients.your-server.de (176.9.44.43): icmp_seq=3 ttl=53 116 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 116.370/116.477/116.642/0.411 ms
rtt min/avg/max/mdev = 116.370/116.477/116.642/0.411 ms

En ping til serveren blev målt til 116 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 3026 milliseconds.

Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.16 (Debian)
X-Powered-By:PHP/5.3.3-7+squeeze3
Expires:--
Cache-Control:no-transform
Pragma:no-cache
Vary:User-Agent,Accept,Accept-Encoding
Content-Type:text/html
Set-Cookie:--
Connection:close
Transfer-Encoding:chunked