Diziizle.net Gå til hjemmesiden >>

Diziizle er rangeret 930 i Danmark. 'Dizizle.Net - Online Dizi İzle - Dizi Seyret.'

930Rang i Danmark

14.842Verdensrang

Månedlig antal sider set10.561.320
Månedlige besøg 1.200.150
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 3,77 Million *
Eksterne links613
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
279Finland
577Georgien
595Albanien
744Aserbajdsjan
805Tyrkiet

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,80%1,70%
Finland 27911,10%16,80%
Georgien 5771,30%0,80%
Albanien 5950,50%0,70%
Aserbajdsjan 7446,50%3,00%
Tyrkiet 80518,00%11,10%
Sverige 8586,50%11,00%
Danmark 9304,00%4,20%
Schweiz 1.5302,90%3,60%
Tyskland 2.38417,20%20,30%
Nederlandene 2.6654,80%3,30%
Tjekkiet 3.1011,70%2,70%
Frankrig 3.8427,70%12,90%
Belgien 6.5621,10%0,90%
Saudi-Arabien 8.9050,60%0,60%
Australien 13.8561,20%0,60%
Reino Unido 16.4422,80%0,80%
Italien 18.4140,90%0,70%
Argentina 21.6950,60%0,10%
Canada 31.0190,80%0,30%
USA 39.0883,90%3,20%
Pakistan 41.2650,70%0,10%
Rusland 44.7081,30%0,50%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Sverige, Tyrkiet, Aserbajdsjan, Albanien, Georgien og Finland.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang12.4725.374
Daglig Antal Besøgende20.972 -45,60%
Rangering for daglige besøgende15.2006.684
Daglig Antal Kig110.279 -39,53%
Rangering for daglige sidevisninger9.0253.274
Sidevisninger per bruger7,30+11%
Indhold

www.Diziizle.net

Emner: Anasayfa, Sinemalar, Dizifilmler, Çizgifilmler, Belgeseller, og Gösteriler.

22.932 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 7,30 sider.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er dizifrm.org, diziizle.net, dj2.dk, djaevlebryg.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Dgn Teknoloji Bilisim Yayincilik Sanayi Ve Limited Sirketi
Cumhuriyet
Tyrkiet
38.58, 30.97

Kodningssproget er PHP/5.2.14 Dens 2 nameservers er ns2.dns-diy.net, og ns1.dns-diy.net. Dgn Teknoloji Bilisim Yayincilik Sanayi Ve Limited Sirketi Cumhuriyet er placeringen på Microsoft-IIS/7 serveren.

IP: 109.235.251.67

Drevet af: PHP/5.2.14

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: windows-1254

PING www. (109.235.251.67) 56(84) bytes of data.
64 bytes from host-109-235-251-67.routergate.com (109.235.251.67): icmp_seq=1 ttl=112 156 ms
64 bytes from host-109-235-251-67.routergate.com (109.235.251.67): icmp_seq=2 ttl=112 156 ms
64 bytes from host-109-235-251-67.routergate.com (109.235.251.67): icmp_seq=3 ttl=112 156 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 156.976/156.976/156.976/0.000 ms
rtt min/avg/max/mdev = 156.976/156.976/156.976/0.000 ms

Serveren er langsommere end 54% af målte websites, ved 1315 milliseconds. Desuden blev en tid på 156 ms, målt i en pingtest.

Server setup
Cache-Control:no-cache
Content-Type:text/html
Server:Microsoft-IIS/7.5
X-Powered-By:PHP/5.2.14
Date:--
Content-Length:68059