Friv.com Gå til hjemmesiden

Friv er rangeret 1.146 i Danmark. 'FRIV.COM Games - Only The Best Free Online Games At Friv!'

1.146Rang i Danmark

960Verdensrang

Månedlig antal sider set18.455.850
Månedlige besøg 6.147.456
Værdi per besøgendekr 0,26
Estimeret værdikr 19,30 Million *
Eksterne links4.933
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
45Ecuador
59Colombia
84Chile
94Peru
112Argentina

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande11,80%11,80%
Ecuador 452,30%2,30%
Colombia 597,70%7,40%
Chile 844,60%4,60%
Peru 943,70%3,60%
Argentina 1127,20%7,10%
Uruguay 1130,60%0,60%
Venezuela 1404,30%4,30%
Marokko 1771,30%1,30%
Tunesien 1970,80%0,80%
Mexico 2398,30%8,10%
Filippinerne 2482,30%2,30%
Andre lande 2540,80%0,70%
Qatar 2550,80%0,80%
Den Dominikanske Republik 2800,60%0,60%
Egypten 2942,60%2,70%
Algeriet 3121,60%1,60%
Indonesien 3434,20%4,40%
Israel 3800,90%0,90%
Saudi-Arabien 3872,50%2,60%
Grækenland 4042,00%1,90%
Kuwait 4680,50%0,50%
De Forenede Arabiske Emirater 4820,70%0,70%
Brasilien 4956,60%6,50%
Rumænien 6581,00%1,00%
Thailand 8641,30%1,30%
Tyrkiet 9241,80%1,80%
Tjekkiet 9510,60%0,70%
Pakistan 1.0631,20%1,20%
Reino Unido 1.4512,40%2,40%
Italien 1.5831,40%1,40%
Spanien 1.8281,50%1,50%
Canada 1.9661,10%1,10%
Polen 2.6290,70%0,80%
Australien 2.8730,50%0,50%
USA 3.9525,10%5,20%
Indien 6.2772,20%2,40%
Rusland 11.6830,50%0,50%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Uruguay, Argentina, Peru, Chile, Colombia og Ecuador.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang807 -167
Daglig Antal Besøgende460.528+11,2%
Rangering for daglige besøgende496 -100
Daglig Antal Kig350.794+10,7%
Rangering for daglige sidevisninger2.754 -484
Sidevisninger per bruger1,060%
Indhold

www.Friv.com

Alder: Domænet er 9 år og 11 måneder gammelt.

503.568 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 1,06 sider.

Lignende domæner

Andre tæt navnebeslægtede websites er friv-y8.com, friv.asia, friv.co, friv.com.

LinksServer
Server lokalisering
Hosting Services Inc.
Utah
Providence
USA
41.6946, -111.8197

Dens 3 nameservers er ns3.gamedns.com, ns2.gamedns.com, og ns1.gamedns.com. Hosting Services Inc (Utah, Providence) er placeringen på Apache/2 serveren. Friv.com's IP adresse er 174.127.72.240.

IP: 174.127.72.240

Web Server: Apache/2

Kodning: utf-8

PING (108.59.8.163) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 108.59.8.163: icmp_seq=1 ttl=53 34.5 ms
64 bytes from 108.59.8.163: icmp_seq=2 ttl=53 34.6 ms
64 bytes from 108.59.8.163: icmp_seq=3 ttl=53 34.5 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 34.556/34.581/34.630/0.034 ms
rtt min/avg/max/mdev = 34.556/34.581/34.630/0.034 ms

Serveren er langsommere end 51% af målte websites, ved 1393 milliseconds. Desuden blev en tid på 34.5 ms, målt i en pingtest.

Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny16 with Suhosin-Patch mod_python/3.3.1 Python/2.5.2 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.10.0
Last-Modified:--
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:1699
Vary:Accept-Encoding,User-Agent
Cache-Control:max-age=7200, must-revalidate
Connection:close
Content-Type:text/html