Gls-group.eu Gå til hjemmesiden

Gls-group er rangeret 337 i Danmark. 'Home | GLS Parcel Service.'

337Rang i Danmark

7.898Verdensrang

Månedlig antal sider set5.202.792
Månedlige besøg 742.682
Værdi per besøgendekr 1,35
Estimeret værdikr 2,33 Million *
Eksterne links4.038
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
285Luxembourg
337Danmark
704Østrig
793Irland
913Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande2,10%1,80%
Luxembourg 2852,10%2,20%
Danmark 3377,60%7,40%
Østrig 7045,60%5,20%
Irland 7932,00%10,00%
Tyskland 91338,50%31,90%
Polen 1.4008,30%8,30%
Frankrig 1.63116,60%13,20%
Portugal 2.3301,80%1,70%
Spanien 3.7404,70%4,30%
Ungarn 4.4050,70%0,60%
Sverige 4.5911,10%2,50%
Tjekkiet 4.8991,00%0,90%
Belgien 5.3631,00%1,30%
Nederlandene 5.9501,80%1,80%
Schweiz 7.1110,60%0,70%
Reino Unido 11.1192,30%2,20%
Italien 19.6610,60%0,70%
Kina 33.6361,70%3,60%

Den er mest populær i landene, Polen, Tyskland, Irland, Østrig, Danmark og Luxembourg.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Hobro200.60%1.00%4.00
Gilleleje291.00%0.40%1.00
Kolding1810.60%0.40%1.70
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang6.637 -52
Daglig Antal Besøgende49.862 -3,95%
Rangering for daglige besøgende6.004 -55
Daglig Antal Kig94.975 -3,32%
Rangering for daglige sidevisninger10.534 -346
Sidevisninger per bruger2,64+0,8%
Indhold

www.Gls-group.eu

Emner: Overview, Gls Dispatch, Parcel, Express, og Logistics.

De estimerede 54.522 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 2,64 sider.

Lignende domæner

Andre tæt navnebeslægtede websites er gls-denmark.com, gls-denmark.dk, gls-express.dk, gls-group.eu.

LinksServer
Server lokalisering
Gls It Services
Baden-wurttemberg
Neuenstein
Tyskland
49.21, 9.58

Dens 2 nameservers er secondary006.dtag.net, og pns.dtag.de. Den er hosted af Gls It Services (Baden-wurttemberg, Neuenstein,) ved brug af IBM_HTTP_Server webserver. Gls-group.eu's IP adresse er 217.7.25.46.

IP: 217.7.25.46

Web Server: IBM_HTTP_Server

Kodning: utf-8

PING www. (217.7.25.46) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 217.7.25.46: icmp_seq=1 ttl=241 126 ms
64 bytes from 217.7.25.46: icmp_seq=2 ttl=241 126 ms
64 bytes from 217.7.25.46: icmp_seq=3 ttl=241 126 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1998ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.541/126.768/126.981/0.179 ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.541/126.768/126.981/0.179 ms

Websitets indlæsningstid er 905 milliseconds, langsommere end 74% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 126 ms.

Server setup
Date:--
Server:IBM_HTTP_Server
Content-Length:23498
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Content-Language:en-US