Google.ro Gå til hjemmesiden >>

Google er rangeret 2.238 i Danmark. 'Google.'

2.238Rang i Danmark

299Verdensrang

Månedlig antal sider set240.011.100
Månedlige besøg 31.374.000
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 98,50 Million *
Eksterne links29.404
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
2Rumænien
276Belgien
434Nederlandene
555Italien
1.195Spanien

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,50%2,10%
Rumænien 288,90%93,90%
Belgien 2760,70%0,80%
Nederlandene 4340,70%1,00%
Italien 5551,50%0,80%
Spanien 1.1950,90%0,30%
Reino Unido 2.1860,70%0,20%
Tyskland 2.1940,90%0,40%
Frankrig 2.5260,70%0,20%
USA 14.3720,60%0,20%

Den er mest populær i landene, Reino Unido, Spanien, Italien, Nederlandene, Belgien, Rumænien.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Aarhus370.10%0.20%11.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang2514
Daglig Antal Besøgende707.270 -2,86%
Rangering for daglige besøgende296 -15
Daglig Antal Kig3.973.059 -22,15%
Rangering for daglige sidevisninger22036
Sidevisninger per bruger7,79 -19,86%
Indhold

www.Google.ro

Emner: Aflaţi Mai Multe, Căutare, Imagini, Gmail, og Docs.

Kategori: 'Căutare/Motoare'

De estimerede 773.370 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 7,79 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er google.lt, google.ng, google.org, google.ro.

LinksServer
Server lokalisering
Google Inc.
California
USA
37.300275, -93.339844

Der er 4 DNS records, såsom ns2.google.com, ns1.google.com, og ns3.google.com. Google Inc. California er placeringen på gws serveren. Dens IP-nummer er 74.125.227.63.

IP: 74.125.227.63

Web Server: gws

Kodning: utf-8

PING www. (74.125.225.215) 56(84) bytes of data.
64 bytes from den03s06-in-f23.1e100.net (74.125.225.215): icmp_seq=1 ttl=52 228 ms
64 bytes from den03s06-in-f23.1e100.net (74.125.225.215): icmp_seq=2 ttl=52 31.6 ms
64 bytes from den03s06-in-f23.1e100.net (74.125.225.215): icmp_seq=3 ttl=52 31.5 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.574/97.390/228.940/93.020 ms
rtt min/avg/max/mdev = 31.574/97.390/228.940/93.020 ms

Websitets indlæsningstid er 1125 milliseconds, langsommere end 63% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 228 ms.

Server setup
Date:--
Expires:--
Cache-Control:private, max-age=0
Content-Type:text/html; charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
P3P:--
Server:gws
X-XSS-Protection:1; mode=block
X-Frame-Options:SAMEORIGIN
Transfer-Encoding:chunked