Guloggratis.dk Gå til hjemmesiden >>

Guloggratis er rangeret 92 i Danmark. 'GulogGratis.dk - GulogGratis.dk.'

92Rang i Danmark

31.938Verdensrang

Månedlig antal sider set7.545.447
Månedlige besøg 1.295.125
Værdi per besøgendekr 0,78
Estimeret værdikr 4,06 Million *
Eksterne links1.159
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
92Danmark
156.990Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,50%10,10%
Danmark 9288,20%89,40%
Tyskland 156.9901,30%0,50%

Tyskland og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Bramming54.40%9.50%20.00
Skagen72.70%2.50%8.00
Tilst254.70%7.10%14.00
Frederikshavn373.60%1.30%3.10
Esbjerg555.20%10.00%17.00
Aarhus925.80%15.30%24.00
Horsens1102.90%6.10%19.00
Odense1455.10%2.60%5.00
Copenhagen19414.60%7.80%4.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang26.8391.497
Daglig Antal Besøgende9.630 -6,02%
Rangering for daglige besøgende34.788755
Daglig Antal Kig57.915 -25,52%
Rangering for daglige sidevisninger17.4873.743
Sidevisninger per bruger8,40 -20,77%
Indhold

www.Guloggratis.dk

Emner: Nyeste Annoncer, Avanceret Søgning, Jeg Er Ny, Jeg Har Glemt Mit Kodeord, Min Side, og Opret Annonce.

Kategori: 'Netbutikker/Annoncer'

Websitet har omkring 10.530 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 8,40 sider hver.

Lignende domæner

Lignende websites er guloggratis.dk, gulsne.dk, gulte.com, gulv-byg.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Fynske Medier P-s
Odense
Danmark
55.4, 10.38

Dens 2 nameservers er ns2.scannet2.dk, og ns.scannet2.dk. Fynske Medier P-s Odense er placeringen på Apache serveren. Kodningssproget er PHP/5.2.6-1+lenny16

IP: 80.63.11.88

Drevet af: PHP/5.2.6-1+lenny16

Web Server: Apache

Kodning: iso-8859-1

PING (80.63.11.88) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=1 ttl=50 127 ms
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=2 ttl=50 127 ms
64 bytes from 80.63.11.88: icmp_seq=3 ttl=50 126 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.930/127.072/127.250/0.432 ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.930/127.072/127.250/0.432 ms

En ping til serveren er timet til 127 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1064 milliseconds.

Server setup
Date:--
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-1
Content-Length:89153
Connection:keep-alive
Vary:Accept-Encoding
Server:Apache
X-Powered-By:PHP/5.2.6-1+lenny16
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:private, no-cache, max-age=0
Pragma:no-cache
X-Backend:fmweb12
Vary:Accept-Encoding
Accept-Ranges:bytes
X-Varnish:2729779473
Age:0
Via:1.1 varnish