Hogm.dk Gå til hjemmesiden

Hogm er rangeret 232 i Danmark. 'H&M | H&M DK.'

232Rang i Danmark

1.339Verdensrang

Månedlig antal sider set189.683.103
Månedlige besøg 26.019.630
Værdi per besøgende--
Estimeret værdikr 81,69 Million *
Eksterne links52.223
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
138Sverige
140Finland
153Nederlandene
156Østrig
165Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande8,20%7,80%
Sverige 1384,10%4,80%
Finland 1402,70%3,30%
Nederlandene 1536,10%7,40%
Østrig 1562,90%4,00%
Tyskland 16523,80%30,60%
Norge 2332,10%2,10%
Danmark 2321,60%1,40%
Kroatien 2470,60%0,80%
Reino Unido 4397,30%6,60%
Polen 7532,60%2,20%
Israel 7580,50%0,30%
Rumænien 8080,80%0,80%
Belgien 8190,80%0,80%
Malaysia 8330,90%0,70%
Spanien 8373,20%2,40%
Italien 9252,50%2,10%
Frankrig 9454,50%2,90%
Portugal 1.0350,70%0,40%
Hongkong 1.0790,60%0,40%
Grækenland 1.1620,70%0,50%
Canada 1.3841,80%1,00%
Thailand 1.4330,90%0,60%
Rusland 1.5692,90%4,10%
USA 2.10910,10%6,60%
Tyrkiet 2.3200,70%0,50%
Japan 2.7212,80%2,20%
Sydkorea 2.9750,60%0,50%
Mexico 4.1050,50%0,40%
Kina 6.6572,10%1,40%
Indien 29.2080,50%0,30%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Norge, Tyskland, Østrig, Nederlandene, Finland og Sverige.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Odense870.20%0.30%10.00
Copenhagen3090.30%0.30%6.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.125 -36
Daglig Antal Besøgende186.822 -4,12%
Rangering for daglige besøgende1.4024
Daglig Antal Kig1.041.278 -0,34%
Rangering for daglige sidevisninger840 -69
Sidevisninger per bruger7,73+3,9%
Indhold

www.Hogm.dk

Emner: Find Butik, Kundeservice, Katalogshopping, Tilmelding, Kasse, og Shoppingbag.

Kategori: 'Clothing/Women's' og 'Retail Trade/Retailers'

Alder: Domænet er 16 år og 5 måneder gammelt.

204.282 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 7,73 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er hoglebjerg.dk, hogler.dk, hoglund.dk, hogm.dk.

Server
Server lokalisering
Hennes Och Mauritz
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Hogm.dk's IP adresse er 194.103.63.75. Dens 2 nameservers er ns.hm.com, og ns2eu.bt.net. Den er hosted af Hennes Och Mauritz Stockholm, ved brug af Apache webserver.

IP: 194.103.63.75

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

Serveren er hurtigere end 85% af målte websites, ved 694 milliseconds.

Server setup
Server:Apache
Content-Language:da-DK
HostID:edDHElRJ
Content-Type:text/html;charset=UTF-8
Cache-Control:max-age=60, post-check=60
Date:--
Transfer-Encoding: chunked
Connection:keep-alive
Connection:Transfer-Encoding
Set-Cookie:--