Jobindex.dk Gå til hjemmesiden

Jobindex er rangeret 45 i Danmark. 'Job og ledige stillinger. Find ledige job | Jobindex.'

45Rang i Danmark

22.184Verdensrang

Månedlig antal sider set10.761.660
Månedlige besøg 958.940
Værdi per besøgendekr 1,18
Estimeret værdikr 3,01 Million *
Eksterne links3.364
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
45Danmark
17.264Italien
17.396Grækenland
81.657Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande3,20%2,20%
Danmark 4592,90%95,40%
Italien 17.2642,00%1,30%
Grækenland 17.3960,70%0,40%
Tyskland 81.6571,30%0,80%

Tyskland, Grækenland, Italien og Danmark er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Hvidovre234.40%7.40%10.00
Taastrup291.60%1.50%6.00
Horsens336.00%7.00%7.00
Vejle341.80%0.90%2.90
Fredericia383.50%0.80%1.30
Copenhagen3922.50%17.30%4.60
Frederiksberg644.00%4.40%7.00
Valby732.30%2.00%5.00
Aarhus814.50%4.10%5.00
Esbjerg881.70%5.50%20.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang18.642 -2.273
Daglig Antal Besøgende14.766+3%
Rangering for daglige besøgende21.930 -2.244
Daglig Antal Kig64.067+11%
Rangering for daglige sidevisninger15.724 -3.035
Sidevisninger per bruger6,00+7%
Indhold

www.Jobindex.dk

Emner: Tilmeld Dig Her, Jobsøgere, Karrierecenter, Virksomheder, Søg Job, og Din Side.

Kategori: 'Erhverv/Jobs' og 'Erhverv og økonomi/Personale og jobs'

Websitet har omkring 16.146 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 6,00 sider hver.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er jobin.dk, jobin5.dk, jobindeks.dk, jobindex.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Tdc-hosting A S
Aarhus
Danmark
56.15, 10.22

Dens 2 nameservers er ns02.tdcwebmore.dk, og ns01.tdcwebmore.dk. Den er hosted af Tdc-hosting A S Aarhus, ved brug af Apache/2 webserver. Dens IP-nummer er 92.43.123.100.

IP: 92.43.123.100

Web Server: Apache/2

Kodning: iso-8859-1

PING (92.43.123.100) 56(84) bytes of data.
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=1 ttl=50 124 ms
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=2 ttl=50 124 ms
64 bytes from new. (92.43.123.100): icmp_seq=3 ttl=50 124 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.545/124.597/124.666/0.410 ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.545/124.597/124.666/0.410 ms

En ping til serveren er timet til 124 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 719 milliseconds.

Server setup
Date:--
Server:Apache/2.2.3 (Red Hat)
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1
Cache-Control:max-age=0
Expires:--
Vary:Accept-Encoding
Transfer-Encoding:chunked