Lauritz.com Gå til hjemmesiden

Lauritz er rangeret 187 i Danmark. 'Lauritz.com - Auctions of art, design, antiques and home luxury.'

187Rang i Danmark

33.859Verdensrang

Månedlig antal sider set5.343.975
Månedlige besøg 382.796
Værdi per besøgendekr 0,48
Estimeret værdikr 1,20 Million *
Eksterne links1.838
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
63Færøerne (Føroyar)
187Danmark
1.561Sverige
1.757Norge
13.301Nederlandene

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande7,70%6,50%
Færøerne (Føroyar) 632,90%2,90%
Danmark 18743,30%45,40%
Sverige 1.56113,20%11,30%
Norge 1.7578,00%9,10%
Nederlandene 13.3012,60%5,20%
Frankrig 16.9826,10%7,30%
Tyskland 22.4557,20%3,90%
Indien 38.4477,20%8,10%
Spanien 59.4841,60%0,30%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Frankrig, Nederlandene, Norge, Sverige, Danmark, Færøerne (Føroyar).

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Viby105.60%9.50%25.00
Gentofte374.20%3.70%13.00
Viborg413.10%0.90%4.00
Frederiksberg963.80%6.60%26.00
Copenhagen14012.20%17.90%22.00
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang28.4535.957
Daglig Antal Besøgende8.346 -20,96%
Rangering for daglige besøgende40.5527.408
Daglig Antal Kig77.571 -38,60%
Rangering for daglige sidevisninger12.9504.515
Sidevisninger per bruger13,00 -22,32%
Indhold

www.Lauritz.com

Emner: Auctions, Selling, og Buying.

Kategori: 'Netbutikker/Auktioner' og 'Webbutiker/Auktioner'

Alder: Den gik online den 30-07-1999, hvilket gør den 14 år, 9 måneder gammel.

9.126 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 13,00 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er lauritsvejlby.dk, lauritz-balle.dk, lauritz-hannibal.dk, lauritz.com.

LinksServer
Server lokalisering
Hosting2
Glostrup
Danmark
55.67, 12.4

Den er hosted af Hosting2 Glostrup, ved brug af Microsoft-IIS/7 webserver. Der er 3 Nameservers, ns1.hosting2.dk, ns2.hosting2.dk, og ns3.hosting2.dk. Kodningssproget er ASP.NET

IP: 193.238.185.144

Drevet af: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Serveren er hurtigere end 80% af målte websites, ved 802 milliseconds.

Server setup
Cache-Control:no-cache
Pragma:no-cache
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.5
Set-Cookie:--
X-AspNet-Version:4.0.30319
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
Content-Length:141136
Set-Cookie:--