Momondo.dk Gå til hjemmesiden

Momondo er rangeret 168 i Danmark. 'Billige Flybilletter | Find Flybilletter på Momondo.'

168Rang i Danmark

69.068Verdensrang

Månedlig antal sider set2.189.187
Månedlige besøg 389.528
Værdi per besøgendekr 4,87
Estimeret værdikr 1,22 Million *
Eksterne links386
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
168Danmark
57.058Tyrkiet
67.796Reino Unido
79.308Spanien
131.708Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,20%8,20%
Danmark 16882,60%85,70%
Tyrkiet 57.0581,00%1,00%
Reino Unido 67.7963,20%1,70%
Spanien 79.3081,30%1,40%
Tyskland 131.7081,80%1,90%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Tyskland, Spanien, Reino Unido, Tyrkiet og Danmark.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Tranbjerg364.50%3.10%1.90
Hvidovre983.80%5.10%4.00
Copenhagen12526.90%24.70%2.50
Frederiksberg1416.30%5.20%2.20
Odense2254.30%3.90%2.50
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang58.0404.477
Daglig Antal Besøgende6.078 -13,79%
Rangering for daglige besøgende55.2785.092
Daglig Antal Kig12.003 -10,26%
Rangering for daglige sidevisninger86.3003.220
Sidevisninger per bruger2,70+4%
Indhold

www.Momondo.dk

6.646 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 2,70 sider.

Lignende domæner

Andre beslægtede websites er momonas.dk, momondo.com, momondo.dk, momondo.no.

LinksServer
Server lokalisering
Skygate International A S
Koebenhavn
Danmark
55.67, 12.58

Dens IP-nummer er 83.221.150.253. Dens 3 nameservers er a2.verisigndns.com, a3.verisigndns.com, og a1.verisigndns.com. Serveren er hosted af Skygate International A S Koebenhavn.

IP: 83.221.150.253

PING www. (83.221.150.253) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=1 ttl=242 129 ms
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=2 ttl=242 129 ms
64 bytes from 83.221.150.253: icmp_req=3 ttl=242 129 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2003ms
rtt min/avg/max/mdev = 129.134/129.173/129.233/0.417 ms
rtt min/avg/max/mdev = 129.134/129.173/129.233/0.417 ms

Serveren er hurtigere end 86% af målte websites, ved 2997 milliseconds. Desuden blev en tid på 129 ms, målt i en pingtest.