Pixlr.com Gå til hjemmesiden >>

Pixlr er rangeret 1.269 i Danmark. 'Photo editor online - Pixlr.com edit image.'

1.269Rang i Danmark

2.024Verdensrang

Månedlig antal sider set15.312.024
Månedlige besøg 3.121.911
Værdi per besøgendekr 1,35
Estimeret værdikr 9,80 Million *
Eksterne links27.382
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
766Filippinerne
791Mexico
817Indien
942Singapore
1.024Chile

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande13,20%12,50%
Filippinerne 7661,30%1,30%
Mexico 7914,00%3,70%
Indien 81715,70%15,10%
Singapore 9421,00%0,90%
Chile 1.0240,60%0,80%
Argentina 1.0341,40%1,30%
Aserbajdsjan 1.0630,80%0,70%
Indonesien 1.0812,20%2,20%
Brasilien 1.1104,80%5,40%
Canada 1.1153,00%3,20%
Reino Unido 1.1944,50%4,40%
Grækenland 1.2381,00%0,90%
Danmark 1.2690,60%0,60%
Irland 1.2960,60%0,40%
Malaysia 1.3610,90%0,80%
Sydafrika 1.4080,80%1,00%
Australien 1.4971,40%1,40%
Venezuela 1.6310,60%0,50%
USA 1.72817,20%20,20%
Tyrkiet 1.7451,50%1,60%
Sverige 1.7820,90%0,70%
Nederlandene 1.7891,40%1,00%
Italien 1.9321,90%1,60%
Pakistan 2.0611,10%1,10%
Tjekkiet 2.1450,50%0,50%
Rumænien 2.2000,50%0,50%
Frankrig 2.2883,10%2,70%
Belgien 2.3180,70%0,50%
Spanien 2.3922,00%1,60%
Østrig 2.4630,60%0,50%
Rusland 2.5143,50%3,10%
Tyskland 3.1192,90%2,70%
Polen 3.5541,00%0,80%
Japan 5.5682,00%2,20%
Kina 18.7810,80%1,40%

Argentina, Chile, Singapore, Indien, Mexico og Filippinerne er hvor de fleste besøgende kommer fra.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Pandrup350.10%0.20%1.90
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.701 -128
Daglig Antal Besøgende200.090+3,1%
Rangering for daglige besøgende1.296 -109
Daglig Antal Kig233.612+0,1%
Rangering for daglige sidevisninger4.145 -270
Sidevisninger per bruger1,62 -2,99%
Indhold

www.Pixlr.com

Emner: Pixlr Editor, Pixlr Express, Pixlr-o-matic, og Pixlr Grabber.

Kategori: 'Graphics/Image Editing'

Alder: Den gik online den 04-01-2006, hvilket gør den 8 år, 3 måneder gammel.

Websitet har omkring 218.790 daglige brugere, som gennemsnitligt ser 1,62 sider hver.

Lignende domæner

Websites som lyder ens er pixlr.com, pixmac.com, pixmac.dk, pixoff.dk.

LinksServer
Server lokalisering
Linode
New Jersey
USA
37.300275, -93.339844

Den er hosted af Linode New Jersey, ved brug af nginx/1 webserver. ns5.linode.com, ns2.linode.com, og ns1.linode.com er en del af dens 5 Nameservers. Kodningssproget er Phusion Passenger (mod_rails/mod_rack) 3.0.9

IP: 96.126.119.60

Drevet af: Phusion Passenger (mod_rails/mod_rack) 3.0.9

Web Server: nginx/1

Kodning: utf-8

PING www. (96.126.119.60) 56(84) bytes of data.
64 bytes from nb-96-126-119-60.dallas.nodebalancer.linode.com (96.126.119.60): icmp_seq=1 ttl=53 27.9 ms
64 bytes from nb-96-126-119-60.dallas.nodebalancer.linode.com (96.126.119.60): icmp_seq=2 ttl=53 26.9 ms
64 bytes from nb-96-126-119-60.dallas.nodebalancer.linode.com (96.126.119.60): icmp_seq=3 ttl=53 26.9 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 26.996/27.329/27.996/0.490 ms
rtt min/avg/max/mdev = 26.996/27.329/27.996/0.490 ms

En ping til serveren er timet til 27.9 ms, og den gennemsnitlige indlæsningstid er 1199 milliseconds.

Server setup
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Transfer-Encoding:chunked
Connection:close
Status:200
X-Powered-By:Phusion Passenger (mod_rails/mod_rack) 3.0.9
X-UA-Compatible:IE=Edge,chrome=1
ETag:"f9117ca18ab75fd514cbc55c788cc279"
Cache-Control:max-age=0, private, must-revalidate
Set-Cookie:--
X-Request-Id:213114b84c9b922dda1d8971289d5841
X-Runtime:0.011468
Date:--
X-Rack-Cache:miss
Server:nginx/1.0.6 + Phusion Passenger 3.0.9 (mod_rails/mod_rack)
P3P:--
Set-Cookie:--
Cache-control:private