Post.dk Gå til hjemmesiden >>

Post er rangeret 62 i Danmark. 'Post Danmark.'

62Rang i Danmark

32.165Verdensrang

Månedlig antal sider set5.027.022
Månedlige besøg 540.979
Værdi per besøgendekr 0,08
Estimeret værdikr 1,70 Million *
Eksterne links5.479
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
8Grønland (Kalaallit Nunaat)
62Danmark
11.245Sverige
130.537Tyskland

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande4,00%2,40%
Grønland (Kalaallit Nunaat) 83,50%1,90%
Danmark 6289,80%93,40%
Sverige 11.2451,80%1,50%
Tyskland 130.5370,90%0,80%

Besøgende kommer fra landene, Tyskland, Sverige, Danmark, Grønland (Kalaallit Nunaat).

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Haslev82.20%4.20%6.00
Nyborg191.70%1.80%3.00
Kastrup221.60%0.60%1.20
Albertslund362.50%2.50%3.10
Gentofte912.20%1.20%1.70
Copenhagen12612.40%13.40%3.40
Aarhus1683.40%3.10%2.90
Frederiksberg2172.50%1.50%1.80
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang27.029 -4.536
Daglig Antal Besøgende12.198+16%
Rangering for daglige besøgende26.605 -6.188
Daglig Antal Kig27.607 -2,25%
Rangering for daglige sidevisninger37.184 -1.232
Sidevisninger per bruger3,13 -15,63%
Indhold

www.Post.dk

Emner: Aktiver En Mere Handicapvenlig Tilstand, Ignorer Kommandoer På Båndet, Gå Til Hovedindhold, Netbutik, og Om Os.

Kategori: 'Government-Related Organizations/Postal Services' og 'Address and Phone Numbers/Postal Codes'

I gennemsnit ses 3,13 sider af de estimerede 13.338 daglige besøgende.

Lignende domæner

Lignende websites er post.dk, post.lt, postal.dk, postamenter.dk.

Server
Server lokalisering
Post Danmark
Koebenhavn
Danmark
55.67, 12.58

Der er 2 Nameservers, ns02.tdcwebmore.dk, og ns01.tdcwebmore.dk. Dens IP-nummer er 193.3.67.10. Dens webserver er placeret ved Post Danmark Koebenhavn.

IP: 193.3.67.10

Kodning: utf-8

Dens gennemsnitlige indlæsningstid er 1466 milliseconds, hvilket er hurtigere end 48% af websites globalt set.

Server setup
content-length:167019
content-type:text/html; charset=utf-8
date:Thu, 18 Oct 2012 14:10:57 GMT
p3p:CP="NON CUR OTPi OUR NOR UNI"
server:Microsoft-IIS/7.5
vary:*
x-powered-by:ASP.NET
x-sharepointhealthscore:0
x-aspnet-version:2.0.50727
sprequestguid:fc365553-269c-4a92-99c8-7eb1362c611f
cache-control:private
expires:Thu, 18 Oct 2012 14:20:57 GMT