Putlocker.com Gå til hjemmesiden >>

Putlocker er rangeret 466 i Danmark. 'Share Files Easily on PutLocker.'

466Rang i Danmark

372Verdensrang

Månedlig antal sider set83.986.875
Månedlige besøg 12.445.030
Værdi per besøgendekr 2,39
Estimeret værdikr 39,07 Million *
Eksterne links20.158
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
102Israel
119Portugal
123Irland
132Pakistan
143Canada

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande10,20%9,70%
Israel 1021,00%1,00%
Portugal 1191,40%1,60%
Irland 1231,00%0,70%
Pakistan 1322,80%3,00%
Canada 1434,60%5,10%
Tyskland 14510,00%10,10%
Østrig 1531,20%1,10%
Italien 1804,70%3,90%
Reino Unido 1876,30%5,90%
Spanien 1973,80%5,70%
Nederlandene 2021,80%2,10%
Peru 2050,60%0,70%
Sydkorea 2083,40%2,60%
Chile 2140,80%0,70%
Grækenland 2351,10%1,30%
Sverige 2401,00%1,10%
Schweiz 2450,70%0,50%
Ungarn 2530,60%0,60%
Finland 2650,60%0,50%
Bangladesh 2830,60%0,50%
Argentina 3101,10%1,00%
Filippinerne 3130,70%0,60%
Norge 3340,50%0,60%
USA 34719,70%18,00%
Mexico 3662,10%1,70%
Sydafrika 4190,60%0,50%
Polen 4521,70%1,50%
Thailand 4800,80%0,70%
Egypten 4900,50%0,60%
Belgien 5020,50%0,40%
Frankrig 5152,50%3,10%
Australien 5170,90%0,90%
Saudi-Arabien 6050,60%0,50%
Tyrkiet 6151,00%1,00%
Brasilien 7211,70%1,50%
Indien 7223,90%3,90%
Indonesien 7440,70%0,80%
Japan 9942,10%4,50%

Størstedelen af de besøgende kommer fra Tyskland, Canada, Pakistan, Irland, Portugal og Israel.

ByRangering efter byBrugere %Sidevisninger %Sidevisninger per bruger
Aarhus340.10%0.40%6.40
Copenhagen2250.20%0.10%1.50
Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang313 -31
Daglig Antal Besøgende805.924+1,9%
Rangering for daglige besøgende257 -21
Daglig Antal Kig1.297.846 -2,51%
Rangering for daglige sidevisninger668 -34
Sidevisninger per bruger2,23 -4,70%
Indhold

www.Putlocker.com

Emner: Go Pro, Ftp Uploading, og Contacts.

881.244 brugere besøger websiden dagligt og hver enkelt ser 2,23 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er putlocker.bz, putlocker.com, putlocker.me, puu.sh.

LinksServer
Server lokalisering
M247 Ltd
England
Reino Unido
54.224224, -3.901133

Dens IP-nummer er 89.238.130.247. M247 Ltd England er placeringen på nginx serveren. Den har 2 DNS records, ns2.putlocker.com, og ns1.putlocker.com.

IP: 89.238.130.247

Web Server: nginx

Kodning: utf-8

PING www. (89.238.130.247) 56(84) bytes of data.
64 bytes from no-rdns-yet.ohtele.com (89.238.130.247): icmp_seq=1 ttl=54 115 ms
64 bytes from no-rdns-yet.ohtele.com (89.238.130.247): icmp_seq=2 ttl=54 114 ms
64 bytes from no-rdns-yet.ohtele.com (89.238.130.247): icmp_seq=3 ttl=54 116 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 114.982/115.982/116.982/0.816 ms
rtt min/avg/max/mdev = 114.982/115.982/116.982/0.816 ms

Serveren er langsommere end 50% af målte websites, ved 1424 milliseconds. Desuden blev en tid på 115 ms, målt i en pingtest.

Server setup
Server:nginx
Date:--
Content-Type:text/html
Transfer-Encoding:chunked
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma:no-cache
Set-Cookie:--