Yr.no Gå til hjemmesiden

Yr er rangeret 954 i Danmark. 'yr.no – Været for Norge og verden fra NRK og Meteorologisk institutt.'

954Rang i Danmark

2.074Verdensrang

Månedlig antal sider set16.634.835
Månedlige besøg 1.946.642
Værdi per besøgendekr 0,40
Estimeret værdikr 6,11 Million *
Eksterne links30.713
Antal sider--
Nøgleord
Ikke tilgængelig
Rangering efter land
17Norge
68Island
76Botswana
142Estland
165Sydafrika

*Estimeret data, læs ansvarsfraskrivelse.
Sidst opdateret: 30/04/2014

Besøgende

LandRangering efter landBrugere %Sidevisninger %
Andre lande5,30%4,90%
Norge 1744,20%46,50%
Island 680,80%0,60%
Botswana 760,70%0,80%
Estland 1421,30%1,10%
Sydafrika 1658,70%9,60%
Sverige 1668,90%7,40%
Tjekkiet 2085,40%5,10%
Letland 2901,00%0,70%
Litauen 5810,80%0,70%
Kroatien 6380,60%0,70%
Irland 7541,10%1,00%
Polen 8674,60%5,00%
Danmark 9541,20%0,90%
Slovakiet 1.3360,50%0,60%
Finland 1.6860,90%0,50%
Østrig 2.4730,60%1,10%
Nederlandene 2.7071,40%0,90%
Rumænien 2.8320,60%0,50%
Argentina 3.2700,60%0,60%
Tyskland 4.2423,00%2,70%
Frankrig 5.3671,80%1,60%
Australien 5.4050,70%0,60%
Spanien 6.1071,00%1,10%
Reino Unido 6.8491,30%1,20%
Rusland 8.0021,70%1,30%
Kina 28.4250,70%1,40%
USA 55.2300,60%1,10%

Den er mest populær i landene, Sverige, Sydafrika, Estland, Botswana, Island og Norge.

Trafik historie 90 Dage Gennemsnit for 90 dage
Verdensrang1.74328
Daglig Antal Besøgende160.072 -5,50%
Rangering for daglige besøgende1.65732
Daglig Antal Kig354.845 -7,79%
Rangering for daglige sidevisninger2.71771
Sidevisninger per bruger3,08 -2,22%
Indhold

www.Yr.no

Emner: Meteorologisk Institutt, Se Flere Søkeresultater, Lukk, Stavanger, Røst, og Beijing.

Kategori: 'News/Weather' og 'Nyheter/Været'

De estimerede 175.032 daglige besgøgende, ser hver gennemsnitligt 3,08 sider.

Lignende domæner

Lignende websites er ypvspares.com, yq.dk, yr.com, yr.no.

LinksServer
Server lokalisering
Ws Akamai Technologies Akamai Technologies
Texas
Dallas
USA
32.8367, -96.796

Kodningssproget er ASP.NET Dens 5 DNS records inkluderer, ifi.uio.no, nac.no, og tell.oslo.dnmi.no. Ws Akamai Technologies Akamai Technologies (Texas, Dallas) er placeringen på Microsoft-IIS/7 serveren.

IP: 63.97.127.163

Drevet af: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

PING a1949.g1.akamai.net (23.3.11.89) 56(84) bytes of data.
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=1 ttl=54 51.9 ms
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=2 ttl=54 24.9 ms
64 bytes from a23-3-11-89.deploy.akamaitechnologies.com (23.3.11.89): icmp_seq=3 ttl=54 23.9 ms
--- a1949.g1.akamai.net ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 23.996/33.661/51.992/12.969 ms
rtt min/avg/max/mdev = 23.996/33.661/51.992/12.969 ms

Websitets indlæsningstid er 1145 milliseconds, langsommere end 62% af andre målte websites. Ligeledes blev en ping til serveren timet til 51.9 ms.

Server setup
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Server:Microsoft-IIS/7.5
X-AspNet-Version:4.0.30319
X-Frontserver:MADMZYRWWW17
X-Powered-By:ASP.NET
X-Varnish:1158874645 1158870597
X-CacheServer:vmadmzlxyrvarnish02
Cache-Control:private, max-age=258
Date:--
Transfer-Encoding: chunked
Connection:keep-alive
Connection:Transfer-Encoding